Ripple’ın CEO’sundan JP Morgan’ın Kripto Para Birimi Hakkında Önemli Açıklamalar

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, JP Morgan’ın JPM Coin adlı istikrarlı projesi hakkında düşüncelerini paylaştı. 6-7 Mart’ta düzenlenen DC Blockchain Zirvesi’nde konuşan Garlinghouse, verdiği röportajda yeni proje hakkında düşüncelerine yer verdi.

Ripple CEO’suna 14 Şubat’ta JP Morgan’ın duyurduğu yeni JPM Coin ile alakalı düşünceleri soruldu. Garlinghouse’un açıklamaları eş zamanlı olarak Twitter’dan da yayımlandı:

Tahmin edilmiş olduğu benzer biçimde, bankalar kripto paralar üstündeki fikirlerini değiştiriyorlar. Sadece JP Morgan & Chase bir noktayı kaçırıyor. Bu mantıklı değil. Günümüzde kapalı bir ağın tanıtılması, Netscape’in halka arzından sonrasında AOL’yi başlatmak benzer biçimde.

Garlinghouse’un tweet’i, 2016’da LinkedIn’de paylaşmış olduğu “BankCoin’e Karşı Dava” başlıklı bir makaleyle ilişkilendirildi. Garlinghouse makalede, BankCoin benzer biçimde projelerin niçin “yanlış yönlendirilmiş” çabalar bulunduğunu açıklamıştı.

 Bu geleneksel bir kripto para birimlerine benziyor mu? Şu sebeple benim için, kripto para birimi merkezsizliği desteklese de, JPM Coin bana merkezsiz bir ürün benzer biçimde gelmiyor. Pekala, şunu söyleyerek başlamış olalım. Sanırım Blockchain ve kripto para sektörüne JPM benzer biçimde oyuncuların dahil olması mükemmel. Bu mevzuda söyleyeceğim tek güzel şey bu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ek olarak JP Morgan & Chase’in JPM Coin’inin hangi probleme çözüm getirdiğini de anlamadığını belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir