Rusya Kripto Paralara Neden Karışmıyor?

Katı yönetimleri ile malum ve ABD‘ye karşı olmasına karşın devamlı olarak kripto paralar ile ilgili Asya ülkeleri ve ABD’nin yeni yasalar ile gündemde durmasına karşılık Rusya neredeyse asla gündeme gelmiyor. Rusya’nın ekonomik olarak öteki birçok ülkeye oranla daha fazlaca fakat fazlaca düşük bir ekonomiye haiz durumda.

Ülkenin ekonomisi düşük olmasına karşın mafya, kara para aklama ve vergi kaçırma şeklinde alanlarda fazlaca daha çok problem ortaya çıkıyor ve kripto paralara hali ile ilgi de dünyaya oranla Rusya’da da eşit olarak kim bilir birazcık daha düşük seviyede artışını sürdürüyor.

Rusya Lideri Putin Karar Alabilir

Rusya, öteki ülkelere oranla daha çok Başkan Putin’e bağlı bir ülke ve kurumlara oranla Putin tarafınca alınacak olan her karar direkt olarak uygulanmak zorunda kalan bir ülke. Bunun da tesiri ile ülkede Rus Iktisat Bakanlığı tarafınca tedbir alınsın yada alınmasın, Putin tarafınca söylenecek sözler geçerlidir ve şuana kadar Putin tarafınca hiçbir şekilde kripto paralar ile ilgili pozitif yönde yada negatif bir izahat yapılmış değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir