Rusya Merkez Bankası Yardımcısı: Blockchain Gelişmesi Gerekiyor

Rusya Federasyonu Merkez Bankası başkanı yardımcısı Olga Skorobogatova, Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada bu alanda bu değişen teknolojinin daha çok gelişmesi icap ettiğini, sadece bu şekilde kullanılabilecek olduğuna değinerek, daha çok gelişmeden kullanılmasının mümkün olmayacak bulunduğunu deklare etti. Kripto paralar ile ilgili olarak Rusya tarafınca pek fazla adım atılmaması ve blockchain teknolojisi ile ilgili bugüne dek izahat yapılmamış olması dikkat çeken bir detay iken bir süre sonrasında bu tür bir izahat yapılması ülkenin Merkez Bankası yönetiminin blockchain teknolojisine pek sıcak bakmadığını doğruladı.

Kripto paralar hakkında Rusya’da genel fikir iyi bir yatırım olmadığı yönünde olurken, bununda tesirleri bayağı fazla hissediliyor. 144 milyon nüfusu ile beraber dünyanın en büyük müdafa güçlerinden birisi olan Rusya’nın ekonomik olarak başarısız bir ülke olması ise yatırımların artmasını engellemiş olan olayların en başlangıcında gelen mevzu olmakta.

Bitcoin Rusya’da İlgi Görmüyor

Rusya’da pek fazla Bitcoin ilgi görmediğinden dolayı blockchain teknolojisine de o denli fazla ilgi gösterilmiyor. Normal olarak gelecekte ülkede daha çok kripto paralar ile ilgili emekler yapılabilecek olduğu, blockchain teknolojisinin gene benzer şekilde Merkez Bankası tarafınca pozitif yönde olarak görülebilecek olduğu düşünülüyor. Gelecekte Rusya’nın kripto paralar ile ilgili daha çok kripto para borsasına da haiz olması umut ediliyor. Ülkede oligarkların istemediği hiçbir işlem yapılamazken, diktatörlük rejiminden ayrımsız yönetilen Rusya’da halkın ekonomisi oldukça fena durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir