Samsung’un Akıllı Telefonları Artık Bitcoin’i Destekliyor!

Cenup Koreli merkezli teknoloji devi Samsung, merkezi olmayan uygulama mağazası Blockchain Keystore’a sessiz sedasız Bitcoin (BTC) desteği ekledi. Samsung’un websitesinde yer edinen bilgilere bakılırsa Samsung Bitcoin’in yanı sıra gene Cenup Kore merkezli Kakao’nun piyasaya sürdüğü Blockchain ağı Klaytn’ı da destekleyecek.

Bir tek Üst Düzey Telefonlarda Kullanılacak

Samsung’un web sitesinde Samsung Blockchain Keystore’un 7 ülkeyle ve  altı cihazla sınırlandırıldığı belirtiliyor.  Blockchain Keystore şu anda Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, Note10 and Note10+ model telefonlarda destekleniyor. Blockchain Keystore’un kullanıma sunulmuş olduğu ülkler ise şu şekilde: Kanada, Almanya, Cenup Kore, İspanya, İsviçre, ABD ve Birleşik Krallık.

Samsung’un bu senenin Temmuz ayında piyasaya sürdüğü Blockchain Keystore ilk olarak yalnız Ethereum Blockchain’ini destekliyordu.

Samsung’un yanı sıra, Tayvanlı tüketici elektroniği devi HTC de 2018 sonbaharında “Exodus” adlı Blockchain tabanlı akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü.

Dünya Devleri Bitcoin’e Saldırı Ediyor

Bitcoin’in popülaritesi giderek artıyor. Hemen hemen birkaç yıl ilkin adı yalnız Dark Web’le anılan Bitcoin, şimdi ise dünya devlerinin radarında. Bugün Samsung, Feysbuk, Mastercard, Visa, PayPal şeklinde devlerle yan yana geliyor.

Birçok dünya devi Bitcoin ve kripto paralarla ödeme kabul etmeye başladı. Öyleki ki NBA takımlarından Dallas Mavericks bugün yapmış olduğu açıklamayla Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Dallas Mavericks bu hamlesiyle NBA’da Bitcoin’le ödeme kabul eden ikinci ekip oldu.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir