Şant Manukyan’dan Güncel Bitcoin Yorumu: İşte Bitcoin İçin Kritik Seviyeler

Bitcoin’de gece saatlerinde yaşanmış olan yükselişle beraber 50 günlük hareketli ortalamanın net bir halde kırıldığının altını çizen Şant Manukyan şunları kaydetti:

“Dün enteresan bir gelişme oldu. Aslına bakarsak baktığımızda Tether tarafında mühim bir hareket bulunduğunu görüyoruz. Stabil kripto para olduğundan fiyatında değil arz tarafında enterasan bir hareketlilik gördük ve ortalık birazcık karıştı. Dün meydana gelen paylaşıma baktığımızda 500 milyon dolarlık bir artış bulunduğunu görüyoruz.

Dolayısıyla derhal bunun peşinden da bir 300-400 dolarlık yükseliş bulunduğunu gördük. Şimdi 50 günlük hareketli ortalamanın net bir halde üstüne çıkmış durumdayız. Düşüş trendini de kırdı diyebiliriz. Ben hala 9.400’lerin de açılmasıyla birazcık daha rahatlayacağım. Dolayısıyla bu hareket son aşama pozitif olsa da geçtiğimiz günlerde söylediğim şeklinde birazcık daha net bir tavır koymuş oldu. Jeopolitik gerginliğe Altında olduğu şeklinde Bitcoin’de tepki veriyor diyebileceğimiz bir fotoğraf oldu. Bunu sürekli yapması gerekiyor, bir kez yapmasıyla olacak bir şey değil. Bitcoin’e bir karakter kazandıran hareket oldu diyebiliriz.

Halving öncesi bundan ilkin gördüğümüz rallileri net bir halde görmemiz gerekiyorsa şu sebeple bundan önceki rallilere baktığımızda ağırlıklı olarak boğa piyasasında gerçekleşen ralliler. Aslına bakarsanız yukarı doğru giden bir fiyat hareketi var dolayısıyla yarılanma o fiyat hareketini çarpan olarak etkiliyor. Şimdi baktığımızda ise bir süredir ayı piyasası içerisindeyiz. Dolayısıyla yarılanma beklenilen etkiyi yaratmayabilir, bu yüzden ben 9.400’ler, 10 binlerin üstüne gidip gitmeyeceğini önemsiyorum.

Artışın yeni para girişinden ziyade Tether’in CTO’sunun söylediği için söylüyorum, bazı Blockchain’lerdeki Tether miktarının CoinMarketCap’te görünmemesinden kaynaklandığını anlıyoruz. Fakat gerçek bir artış söz mevzusu değil. Hesaplama daha muntazam, daha duyarlı hala getirilmiş şeklinde şeklinde gözüküyor.”

İş Yatırım Internasyonal Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, basılan Tether miktarında herhangi bir artış olmadan Bitcoin’in kendi başına tepki verebiliyor olmasını pozitif karşıladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir