Satış Yapmanın Zamanı Mı?

Bitcoin fiyatlarında yaşanmış olan düşüş ve artışlar sürerken bugün 7.700 dolar seviyesine yükselen Bitcoin’in bazı yatırımcılar tarafınca akıllarda sual işaretlerine yol açan ”satış yapmanın zamanı mı?” sorularını bununla beraber getirmiş olduğu açıklandı. Mevzu ile ilgili olarak yabancı basında birçok yatırımcının kripto paralar mevzusunda negatif fikir içinde oldukları, bu durumun ise Bitcoin fiyatlarında yaşanmış olan dengesizlik ve istikrarsızlık dolayısı ile yaşandığı açıklandı

Bitcoin hakkında meydana getirilen açıklamalarda kullananların kripto paralara dair algısının bu zamanda pek fazla pozitif yönde olmadığı, son 1.5 haftanın en yüksek seviyesine varan BTC’nin bu seviyede iken bozdurulması bazı yatırımcılar için gerçeğe dönüştüğü açıklandı.

Babasının Hayrına Yatırım Yapmıyor

Bazı Türk yatırımcılar ise ”Bitcoin’e kimse babasının hayrına yatırım yapmıyor. Hepimiz yatırım yaparken kazanç ve kar odaklı yatırımlar yapıyoruz, eğer Bitcoin’in avukatı olmak istiyorsanız bunu başaramazsınız çoğumuz siz değerli üyelerimizin kar amaçlı burada olduğunuzun farkındayız.” ifadesini kullandı. Reddit forumunda meydana getirilen yorumlar akıllara durgunluk verirken, bazı yatırımcıların bugün itibari ile Bitcoin yatırımlarını satarak beklemeye geçtikleri, her geçen gün daha çok yatırımcının yatırımlarını satarak beklemeye geçtikleri piyasa hacmi verilerine yansıdı. Piyasa hacmi devamlı düşüş yaşarken birçok yatırımcının yarı yarıya yaşanmış olan düşüşlerin arkasından aslına bakarsan yatırımları elden çıkardığı öğrenilmişti.

  • Türk yatırımcıların bir kısmı devamlı olarak Bitcoin’i savunurken, bir kısmı ise zekice hareket ederek kar odaklı stratejiler yapıyorlar. Kar odaklı ve olumsuz-olumlu yorumlardan uzak duran yatırımcıların daha çok kazandıkları malum bir gerçek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir