SEC: Her ICO’ya ”Sahtekarlık” Denilmesi Doğru Değil

ABD Birleşik Devletleri (ABD) Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, açıklamaları ile kripto para dünyasının dikkatini çekti. Her ICO’nun düzmece ve sahtekarlar tarafınca tasarlanmadığının altını çizen başkan Clayton, bu mevzuda insanların ICO’ları iyi çözümleme ederek iyi bir halde inceledikten sonrasında yatırım yapmaları uyarısında bulunmuş oldu.

ICO’lar ile ilgili olarak, ”Bazı insanoğlu SEC’in ve Washinghton’un mevzuyla ilgili tasarruflarının sektöre balta vurduğunu düşünüyorlar. Sadece bana soracaktır olursak, bu konudaki fikrim, bizim yaptıklarımızın aslına bakarsak sektör için yararlı olduğu yönündedir. Bundan dolayı bazı verilere baktığımızda bu görkemli hızla gelişen teknolojinin sahtekarlıklara aracılıkta kullanıldığını maalesef gözlemliyoruz ve böylesi her olayın peşinden sistem; ağır bir hükümet darbesi ile yüzleşmek zorunda kalıyor.” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Açıklamaları Mühim

ABD dünyanın yöneticisi konumunda olmasının tesiri ile beraber kripto paraları yönetebilecek tek güç olarak tanınıyor. ICO’lar ile ilgili ve kripto paralar ile ilgili meydana getirilen her bir açıklamanın dünya adına büyük önemi bulunuyor. Zira Clayton‘un bu açıklamaları şimdiden piyasayı bir nebze rahatlatmış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir