Senatodan Bitcoin Açıklaması: ABD Bitcoin’i Yasaklayacak Mı?

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nin Salı günü kripto para birimlerinin tartışılması için düzenlemiş olduğu görüşmede Crapo, kripto paralara yönelik pozitif değerlendirmelerde bulunmuş oldu:

Bu şekilde olması icap ettiğini savunmaya girişmiyorum fakat eğer ABD kripto para birimlerinin ülkede kullanılmasını istemese ve kripto para birimlerini yasaklamaya kalkışsa, bunu yapamayacağını düşünüyorum bu sebeple bu küresel bir teknoloji ve yeniliktir.

Crapo, toplantının açılış konuşmasında Bitcoin’e övgülerde bulunmuş oldu. Teknolojik sıçramaların kaçınılmasz bulunduğunu ve ABD’nin de yeniliği uygulama mevzusunda öncü olması icap ettiğini belirten Crapo şunları kaydetti:

Dijital teknoloji yeniliklerinin kaçınılmaz bulunduğunu düşünüyorum. Bu yenilikler yararlı olabilir ve ABD’nin de söz mevzusu yenilikleri geliştirme ve bu alanda ne şeklinde kurallar uygulanması gerektiği mevzusunda öncü olması gerektiğine inanıyorum. Doğru bir yaptırım dengesiyle, dijital para birimleri ve haiz oldukları yeniliklerin altlarında yatan teknolojiler anlamlı faydalar sğalayabilir. Bu toplantı süresince bu ekosistem hakkında öğrenmek için oldukça heyecanlıyım.

Kevin McCarthy ve Patrick McHenry şeklinde bazı senato üyeleri Crapo’nun fikirlerini destekliyor. Öyleki ki McHenry, Bitcoin’in durdurulamaz bir güç bulunduğunu dile getirdi. Bitcoin’i sevdiğini belirten McCarthy ise Feysbuk’un geçtiğimiz ay duyurduğu kripto para projesi Libra’yı ve ekosistemini eleştirdi.

Toplantıya Goldman Sachs destekli Circle CEO’su Jeremy Allaire’de katıldı. Allaire, yasa yapıcıların kripto para birimlerine yönelik yaptırım boşluğunu doldurmasının, kripto para birimlerine yönelik hizmet veren şirketlerin ABD’den taşınmasını önleyebileceğini belirtti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir