Sıcak Gelişme: Avrupa Merkez Bankası’ndan Libra Uyarısı Geldi

 Feysbuk’un geçtiğimiz aylarda duyurduğu kripto para birimi Libra uzun süredir finansal regülatörlerin radarında. Hatırlanacağı suretiyle Libra’ya ilk tepki duyurulur duyurulmaz Fransa Maliye Bakanlığı’ndan ve Avrupa Parlamento’sundan gelmişti.

Avrupa Merkez Bankası da Libra’yı hedef aldı

Görünen o ki Libra’ya yönelik eleştiriler uzun süre daha devam edecek. Avrupa Merkez Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyesi Yves Mersch Pazartesi günü sabah saatlerinde Libra’ya yönelik mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Frankfurt’taki Avrupa Merkez Bankası toplantısında söz alan Mersch konuşmasında Libra’ya da yer verdi. Libra’nın itibari para birimlerinin rakibi olamayacağını dile getiren Mersch ek olarak bir de temenni de bulunmuş oldu.

Avrupalıların mevcut ödeme sistemlerini bırakıp Feysbuk’un cazip sadece bir o denli da aldatıcı kripto para birimi Libra’ya yönelmeyeceğini temenni ediyorum.

Bir tek birkaç ay ilkin Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de Libra’nın bağımsız bir para birimi olmasına yönelik endişelerini dile getirmişti. O şekilde göründüğü gibi Libra daha piyasaya sürülmeden çoktan dünyanın en büyük ekonomilerini korkutmayı başarmış.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir