SICAK GELİŞME: Binance DEX’in SAFU Wallet’ı Hack’lendi, İşte Detaylar

Önder kripto para borsası Binance, 2019 senesinde siber saldırganlar tarafınca ikinci kez hedef alındı. Daha ilkin 2019 yılının Mayıs ayında Binance hack’lenmiş ve 7 bin Bitcoin çalınmıştı. 11 Ekim günü erken saatlerde bir kez daha saldırıya uğrayan Binance’de bu kez hacker’lar borsanın merkezsiz platformu Binance DEX’i hedef aldı.

Yeni nesil kripto para cüzdan sağlayısı ZenGO CEO’su Ouriel Ohayon’ın aktardığı gelişme ilerleyen saatlerde Binance DEX resmi hesabından da doğrulandı. Binance cephesinden mevzuya ilişkin meydana getirilen açıklamada kullanıcılardan Binance DEX’in SAFU wallet’larının kullanılmaması gerektiği bildirildi.

Leo Cheng ise Binance DEX kullanıcılarının ilk olarak Binance.org üstünden yeni adres almalarını ve fonlarını bu adrese aktarmalarını tavsiye etti.

Gelişmeyle beraber para çekme işlemleri de planlanmayan bir halde kısa süreliğine askıya alınmıştı. Azca ilkin Changpeng Zhao Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada para çekme & yatırma işlemlerinin yeniden etken edildiğini duyurdu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir