SICAK GELİŞME: Binance Libra’ya Rakip Olacak, BUSD Geliyor!

Geride bıraktığımız haftalarda dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in toplumsal medya devi Feysbuk’un stabil kripto para birimi Libra’ya rakip olacağını siz kıymetli okuyucularımızla paylaşmıştık.

Adının Venus Olacağı İddia Edilmişti

Binance cephesinden meydana getirilen açıklamada Feysbuk’un 2020’de piyasaya süreceği Libra’ya Venus adlı kripto para birimiyle cevap vereceği ve Venus’ün Libra’nın bağımsız bir bölgesel versiyonu olacağı belirtilmişti.

 

Bugün The Block’ta yer edinen habere ise işler şu anda değişmiş şeklinde görünüyor. The Block’a konuşan adı açıklanmayan bir Binance yetkilisi platformun ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş kripto para biriminin Binance USD (BUSD) olarak adlandırılacağını bildirdi. Ek olarak BUSD, Paxos ortaklığında geliştirilecek ve Ethereum tabanlı olacak.

Listelenmesi Ihtimaller içinde İlk İşlem Çifti BUSD/XRP

BUSD’nin bu ayın sonuna kadar Binance’te işleme açılacağı tahmin ediliyor. BUSD’nin listeleneceği ilk işlem çifti ise BUSD/XRP olacak.

Binance cephesinden meydana getirilen açıklamada ek olarak Binance USD için New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) resmi onayın alındığı da açıklandı. Görünüşe bakılırsa BUSD’nin New York’taki kripto para yatırımcıları tarafınca kullanılabilecek. Ek olarak BUSD’nin Binance’in ABD’deki kullanıcıları için piyasaya sürmeye hazırlandığı mahalli kripto para borsası Binance USA’de de listelenebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir