Sıcak Gelişme: Çin’de Binance ve Tron’un Sosyal Medya Hesapları Kapatıldı

Primite Ventures’ten Dovey Wan’a bakılırsa, Tron Foundation’ın ve Binance’in resmi hesapları Çin’de aylık 400 milyondan fazla etken kullanıcısı olan ülkenin en büyük toplumsal medya ağı olan Weibo’ya yasaklandı.

Bilhassa, Çin menşeli iki dev borsa Huobi ve OKEx’in haberimizin hazırlandığı sırada hala etken bir halde çalışıyordu. Weibo’nun “yasaların ve düzenlemelerin ihlali” sebebiyle Binance ve Tron’un toplumsal medya hesaplarını kapattığı iddia edilse de Çin’in Twitter’ı olarak malum Weibo basın saati itibariyle hemen hemen hesapların niçin askıya alındığına ilişkin detaylı bir informasyon paylaşmadı.

Eylül 2017’de Çin’in Bitcoin’in yasaklamasının peşinden Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu Blockchain yanlısı açıklamaları tüm dünyada Çin’in kripto paralara tekrardan kapılarını aralayacağı iddialarını bununla beraber getirmişti.

Changpeng Zhao İddiaları Yalan olduğunu beyan etti

Dün erken saatlerde, Binance CEO’su Changpeng Zhao hemen hemen Pekin ofisi için planlarının olmadığını doğrulamıştı. Malta merkezli önder kripto para borsası, Bitcoin yasağı sonrasında Çin’den ayrılmış ve şu ana kadar hemen hemen yeniden geriye dönebilmiş değil.

Ekim ayında, Binance, ülkede Çinli finansal düzenleyicilerin öfkesini toplayabilecek olan P2P ticaretini başlatmıştı. Ayrıca, mahalli yetkililerin Temmuz ayında Tron CEO’su Justin Sun ile ilgili soruşturma başlattıkları iddia edilmiş ve Sun ülkede saygınlık kaybı yaşamıştı.

Şu an için hem Changpeng Zhao’nun hem de Justin Sun’ın kişisel Weibo hesapları etken.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir