Sıcak Gelişme: Craig Wright Rekt Oldu, O İsme 500 Bin Bitcoin Ödeyecek

Satoshi Nakamoto bulunduğunu iddia eden sadece  Genesis bloğunu imzalamayarak bunu hakikaten kanıtlamaktan kaçınan Craig Wright‘a geçtiğimiz yıllarda oluşturulan dava nihayet sonuçlandı.

ABD’nin Florida eyaletinde görülen davada Bitcoin hırsızlığıyla suçlanan Wright haksız bulunmuş oldu ve eski ortağının 500 bin Bitcoin’ini çaldırmış olduğu sonucuna varıldı.

 

2013 senesinde yaşamını kaybeden ortağı David Kleiman‘ın binlerce Bitcoin’ini çaldırmış olduğu sebebi öne sürülerek Craig Wright‘a Kleiman‘ın kız kardeşi Irre Kleiman tarafınca dava açılmıştı.

Dava dosyasında Dave Kleiman ve Craig Wright’ın 2013 yılına kadar işletttikleri madencilik çalışmalarından 1 milyonu aşkın BTC elde ettikleri belirtiliyor. Wright’ın ise Kleiman’ın ölümünden sonrasında düzmece belgelerle bu Bitcoin’lerin üstüne yatmış olduğu iddia ediliyordu.

Dava nihayet sonuçlandı. Mahkeme Wright’ın sunmuş olduğu kanıtları yetersiz buldu ve kazılan Bitcoin’lerin yarısının Kleiman ailesine geri iadesine hükmetti. Son dönemde Bitcoin SV sebebiyle bayağı fazla Bitcoin kaybeden Wright, Kleiman ailesine 500 bin Bitcoin’i ödeyebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir