Sıfır komisyon ile Bitcoin almak mümkün mü?

Türkiye’de bulunan birkaç Bitcoin borsası sitesinden alışveriş meydana getiren kullanıcılar, Bitcoin alırken ve aldıktan sonrasında kesilen komisyon ücretlerinden yakınıyorlar. Yerli siteler komisyon oranlarını devasa yükseklikte tuttukları şeklinde, yurtdışına oranla oldukca daha çok komisyon alıyor ve daha çok kar elde edebiliyorlar.

Bitcoin satışlarında mahalli olarak yurtiçi etken kurulu olan hiçbir BTC borsası sitesinden satışlarınızda komisyon ödememe şeklinde bir durum olmaz. Paribu, BTCTURK şeklinde siteler üstünden meydana getirecek olduğunuz satışlarda %0.3 oranında komisyon ödemeniz gerekecek olduğu şeklinde, alım işlemlerinde de gene aynı oranlarda komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

Mümkün Olduğunca En Düşük Komisyonlu Olanı Seçin

Mümkün olduğu sürece en düşük komisyon oranına haiz BTC satış borsalarını tercih etmeniz, sadece bunu yaparken sitenin güvenliği mevzusunda ve satış-alım işlemlerinin ne kadar sürede tamamlandığına dikkat edin. Bazı borsa sitelerinde satışlar birkaç saat sonrasında hesaba geçerken, bu süre içinde sizin kayıplarınız oynak kur dolayısı ile riske girebilir. BTC bir dakika içinde %10 kıymet kazanabileceği şeklinde, %10 kıymet kaybedebilecek bir güce haiz kripto paradır, her yaptığınız satış ve alımlarda olabildiğince düşükken alıp, en yükseğe çıktığını düşündüğünüz an satmanız kar elde etmenizi kolaylaştırır.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir