Şifresini Unutan Bir Yatırımcı 13 Milyon Dolar Değerinde 1.800 BTC’nin Bulunduğu Cüzdanına Erişemiyor

Lumanubrecon adlı bir Reddit kullanıcısı, kripto para cüzdanının şifresini unuttuğunu ve bundan dolayı içinde 13 milyon dolarlık 1.800 BTC’nin bulunmuş olduğu cüzdanına erişemediğini iddia ediyor.

Brain Wallet

Reddit’te yapmış olduğu paylaşımda, haiz olduğu Bitcoin’leri 2016 senesinde Brain Wallet adlı dijital cüzdan sağlayıcısında depoladığını belirten Lumanubrecon,  o dönemdeki şifresini kullanarak cüzdanına erişmeye çalıştığını sadece bu girişiminde başarısız bulunduğunu kaydetti. Lumanubrecon‘un Reddit’teki paylaşımı şu şekilde:

Bitadrress.org tarafınca oluşturulan Brain wallet cüzdanımda 2016 senesinde 1.800 Bitcoin depoladım. Şifreyi ezberlemenin yanı sıra ek olarak bir kitaba not ettim. Sadece şimdi cüzdanıma giriş yapmak istediğimde adresim oluşmuyor. Bu cüzdandaki Bitcoin’lerimi hala görebiliyorum. Bir ihtimal yanlış ezberledim. Oldukça fazla kombinasyon denedim fakat gene de doğru şifreyi bulamadım. Son umudum, bu süre zarfında MacBook’umu kullanarak yazdıklarımı izleyebilecek birini bulabilmek.

İddia Gerçeği Yansıtmıyor Olabilir

Meydana getirilen incelemeler sonrasında elde edilmiş bilgilere nazaran 2016’da oluşturulan ve içinde 1.800 BTC bulunan bir tek 3 cüzdanın bulunmuş olduğu tespit edildi. Bu cüzdanlara son girişlerin 2019 yılının Temmuz ayında yapılması söz mevzusu paylaşımın gerçeği yansıtmadığı iddialarını da güçlendirdi. Söz mevzusu gönderi ise Reddit tarafınca “FAKE” şu demek oluyor ki düzmece haber olarak işaretlendi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir