SON DAKİKA: Bitcoin’deki Tehlikeli Düşüşün Sebebi Belli Oldu, 3 Milyar Dolar Piyasaya Sürecekler!

Çin polisinin yayınladığı bir rapora bakılırsa yatırımcıları 3 milyar dolar dolandıran  bir mutluluk zinciri çetesi elde etmiş olduğu kripto paraları piyasaya sürmeye başladı. Son dönemlerde oldukça adını duyduğumuz Plus Token adlı Çin merkezli mutluluk zinciri geride bıraktığımız Temmuz ayında yatırımcılarından toplamış olduğu 3 milyar dolar değere haiz kripto paralarla ortadan kaybolmuştu.

Plus Token

Vatanımızda de benzerlerine son dönemde çoğunlukla rastlanan Plus Token adlı mutluluk zinciri 2019 senesinde 10 milyon kullanıcı sayısını ulaşmayı hedeflediklerini duyurmuş daha sonrasında ise Haziran ayında 3 milyon kullanıcıya ulaştıklarını açıklamıştı.

Plus Token adlı mutluluk zinciri çetesine yönelik soruşturma başlatan Çin polisi çeteyle bağlantılı olduğu kabul edilen birkaç kişiyi tutuklamyı başardı. Güvenlik güçlerince gözaltına alınan ponzi çetesi, yatırımcılardan çaldıkları kripto paraları piyasaya sürmeye başladıklarını itiraf etti.

Söz mevzusu iddiayı ortaya atan Primitive Ventures’ın kurucu ortaklarından Dovey Wan, Plus Token cüzdanlarını çözümleme edildiğini ve geride bıraktığımız Temmuz ayının başlarında Huobi ile Bittrex borsalarına 1.000’er BTC gönderildiğini tespit ettiklerini deklare etti.

Dovey Wan’a bakılırsa Plus Token’ın çaldırmış olduğu kripto paralar içinde 68 bin, 95 bin ve 37 bin BTC barındıran çeşitli cüzdanlarda tutuluyor. Wan’ın Twitter paylaşımı şu şekilde:

Dowey Wan çetenin elde ettikleri 3 milyar dolarlık kripto paraları minik parçalara bölerek piyasaya sürdüğünü belirtti ve bu satışları durdurmak için borsaların yanı sıra OTC platformlarına yardım çağrısı yapmış oldu.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir