SON DAKİKA: Ripple’dan MoneyGram’a 50 Milyon Dolarlık Stratejik Yatırım

Birkaç hafta ilkin söylentileri dolaşmaya süregelen Ripple – MoneyGram ortaklığı sonunda gerçekleşti. Ripple, internasyonal ödeme servisi MoneyGram’a antak kalma kapsamında 50 milyon dolarlık yatırım yapmış oldu. Söz mevzusu yatırımla beraber dünyanın en büyük sınır ötesi para aktarma hizmeti sağlayıcılarından MoneyGram, para transferlerinde Ripple’ın xRapid ürünü ve XRP’yi kullanacak.

Ripple ve MoneyGram ortaklığı antak kalma şartlarına nazaran ortaklık minimum iki yıl sürecek. MoneyGram, sınır ötesi para transferlerini daha etkin bir halde gerçekleştirmek için Ripple’ın xRapid teknolojisini kullanacak. MoneyGram ek olarak para transferlerinde fiat para birimlerini kullanmak yerine XRP’yi kullanacak. MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes’un ortaklığa ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Platformumuzu geliştirmeye devam etmemiz ve A noktasından B noktasına fon transferi gerçekleştirmek için müşterilermize en etkili çözümü sağlamamız koşul. Ripple’in xRapid ürünü yardımıyla, anında fon transferi gerçekleştirme kabiliyetine haiz olacağız. ABD dolarından hedef para birimine 7 gün 24 saat süresince anında aktarma gerçekleştirebileceğiz. Ripple’ın xRapid ürünü, faaliyetlerimizde çığır açma ve küresel likidite yönetimimizi mühim seviyede kolaylaştırma potansiyeline haiz.

MoneyGram’ın etkinlik gösterdiği sınır ötesi para transferi pazarının işlem hacminin 600 milyar dolar seviyesinde iddia ediliyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir