Stellar’a Piyango Vurdu? Dev Şirket Yatırım Kararı Aldı!

Kısa bir süre ilkin IBM ile ortaklık kuracağı ortaya çıkan Stellar’a neler oluyor. 800 milyon dolarlık yatırım şirketi Grayscale, kripto yatırım fonlarına Stellar’ı da ekleyeceğini deklare etti. Peki bu yatırım ne anlama geliyor?

GrayScale tarafınca meydana getirilen açıklamada artık yatırımcıları için Stellar ağına ana varlığı olan Stellar Lumens Trust’ı başlattıklarını duyurdu. Hali hazırda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, ve Litecoin başta olmak suretiyle pek fazlaca kripto para için tek zengin fonlar sunan Grayscale bu kararla beraber yatırım sepetine Stellar’ı da eklemiş oldu.

Daha düşük maliyetle inşa edilen Stellar Blockhain’i kısa sürede dev şirketlerin dikkatini çekmişti. Kısa bir süre ilkin IBM ile ortaklık kurma aşamasına gelen Stellar’ın bu başarısının peşinden Grayscale bir izahat yaparak, Stellar’ın yoksul topluluklar için finansal hizmetlere erişim sağlama hedefine vurgu yapmış oldu. Jed McCaleb önderliğinde kurulan Stellar projesi IBM işbirliğiyle adını duyurmuştu. 

Mevzuyla ilgili olarak izahat icra eden Grayscale Genel Müdürü Michael Sonnenshein şunları söylemiş oldu:

“Staller projesi yatırımcıların çaba ve yatırımlarıyla oluşturulan Blockchain projelerine de erişim olanağının devam edecek.”

Meydana getirilen bu açıklamanın peşinden mevcut müşterilere kurulan yeni Blockchain projelerinden biri için yatırım aracı konumunda olan Ethereum Classic’in ağına meydana getirilen uzun soluklu saldırılardan sonrasında herhangi bir tehlikenin bulunmadığını belirtti. Son olarak Grayscale’in yönetimi altında bulunan varlıkların toplamı 800 milyon doların üstünde. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir