Stellar’da Yeni Gelişmeler Var: Zelle’nin Kurucusu Interstellar’ın Yeni CEO’su Oldu

Dijital ödemeler ağı sağlayıcısı Zelle’nin kurucusu Mike Kennedy’nin Stellar (XLM) odaklı Interstellar’ın başına geçeceği 12 Eylül’de Medium platformunda gösterilen bir gönderiyle duyuruldu.

Dijital ödemeler ağı sağlayıcısı Zelle’nin kurucusu Mike Kennedy’nin Stellar (XLM) odaklı Interstellar’ın başına geçeceği 12 Eylül’de Medium platformunda gösterilen bir gönderiyle duyuruldu.

Steller ve Internasyonal Ödemeler Ağı

Kennedy’nin kurucusu olduğu Zelle adlı firmanın geliştirdiği ödeme şirketi, JPMorgan Chase, Citi, Bank of America benzer biçimde dünya devi finansal kurumlar tarafınca kullanılıyor. Zelle’nin web adresinde yer edinen bilgilere nazaran platformda 25 milyon kayıtlı kullanıcı 50 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirmiş durumda. Interstellar Kennedy hamlesiyle sektördeki sorunlara yönelik yeni çözümler üretmeyi hedefliyor. Mike Kennedy ise yeni görevine ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

Interstellar’da dünya problemlerine çözümler üretme potansiyeli görüyorum. Günümüzde halen küresel ödeme ağları kullanışsız. Bu probleminin çözülmesi milyonlarca kişinin ve firmanın işine yarayacaktır. Bundan dolayı önümde oldukça uzun bir yol var.

Bu İşi Stellar Geliştirme Vakfı Değil Biz Yapacağız

Stellar’ın hala bazı noksan yanlarınının bulunduğunu da sözlerine ekleyen Keneddy Stellar Geliştirme Vakfı benzer biçimde kâr amacı gütmeyen kuruluşların bu sorunla ilgilenmesinin doğru olmadığını belirtti. Kennedy’ye nazaran bu problemi çözecek şirket Interstellar olacak.

Biz bu aşamada ipi göğüsleyeceğiz. Yapbozdaki noksan parçaları tamamladığımızda Stellar, ağının tüm potansiyelini kullanabilecek. Tüm problemleri çözeceğiz ve Stellar’ı son kullanıcı içim en uygun hale getireceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir