Steve Wozniak Apple ile Ethereum’u Karşılaştırdı

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, son yıllarda teknoloji dünyasının en fazla değerlisi haline gelen Apple’ın karşısına Ethereum’u koydu. Dünyada en fazla etken üretim meydana getiren ve değişen teknolojinin sürekli yöneticilerinden birisi olarak tanımlanan, hatta ve hata değişen teknolojinin öncüsü olarak ”teknoloji dünyasının aynası” olarak gösterilen Apple’ın Ethereum ile karşılaştırılması ise kısa süre içinde hem dikkat, hem negatif yorumlar alan mevzu haline geldi.

Steve Wozniak, Viyana’da konferansta yapmış olduğu açıklamada Ethereum’un tıpkı Apple şeklinde bir platform bulunduğunu, arada hiçbir fark olmadığına değinerek ”Ethereum beni oldukça çok ilgilendiriyor, bu bir platform ve fazlaca iyi işler yapabiliyor” ifadelerini kullandı.

Ethereum İlgi Görüyor

Ethereum’un son dönemde oldukça çok ilgi görür hale gelmesi ve bu mevzuda devamlı olarak yeni bilgilerin ortaya çıkması, bununla beraber Apple ile karşılaştırılır hale gelmesi durumun ne kadar ciddi ve mühim bulunduğunu doğruluyor.

Daha ilkin Apple hakkında negatif yorumlarından dolayı eleştiri üstüne eleştiri alan Steve Wozniak’ın yorumlarının ne aşama gerçekçi, ne aşama doğru olduğu tartışılır fakat hiçbir kripto paranın Apple kadar başarı göstermiş olması ve Apple kadar yüksek piyasa hacmine haiz olması en azından gelecek 10 senelik vadede mümkün değil. Apple‘ın şu aşamada piyasa kıymeti dünyanın en varlıklı şirketi konumunda olarak 1 trilyon dolar seviyesine fazlaca yakın bir seviyede seyrediyor, ki bu değerin fazlaca daha çok artmasına %100 güvence veriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir