Steve Wozniak: Bitcoin ve Blockchain 10 Yıl İçerisinde Etkisini Gösterecek

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bitcoin ve blockchain ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında dünyanın hemen hemen daha şu aşamada tam potansiyel olarak Bitcoin ve blockchain teknolojisini bilmediğinden dolayı kullanmadığına değinerek 10 yıl içinde Bitcoin ve blockchain teknolojisinin tam potansiyeline erişecek bulunduğunu açıkladı. Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde her daim negatif açıklamalar yapılmış ve meydana getirilen bu açıklamalar dolayısı ile birçok yatırımcı yatırımlarını dahi geri çekmişken meydana getirilen bu pozitif açıklamalar mevcut yatırımcıları sevindirdi.

Doğru ve dürüst yorumları ile tanınan, ara sıra Apple’ı dahi yanlış tavırlar ve adımlar atmasından dolayı eleştiri bombardımanına maruz bırakan Wozniak, Bitcoin mevzusunda ise pek fazla izahat yapmayan bir isim olarak tanınmakta.

Yalnız 1 Bitcoin’i Var

Steve Wozniak, elinde bir tek şu aşamada 1 Bitcoin‘i bulunduğunu ve bu kadar azca Bitcoin sahibi olmasının sebebinin devamlı fiyat takip edeni yapmak zorunda olunan bir para biriminin takibini meydana getirecek zamanı olmamasından dolayı zarar etmemek adına 1 BTC’yi elinde tuttuğuna değindi. Türkiye’de birçok yatırımcı 1 BTC’nin çeyreğine haiz iken, bu mevzuda Wozniak’ın elinde bulunan 1 BTC’nin bugün güncel kıymeti averaj 9.000 dolar civarında. Türk Lirası ile averaj 40.000 TL civarında paraya haiz olan Wozniak için bu paranın normal olarak kıymeti yok şeklinde bir şey. Zira Apple’ın kurucusundan bahsediyoruz ve milyonlarca dolar serveti olduğu kabul edilen bir insanoğlunun bu kadarlık yatırımı azca görmesi oldukça oldukca fakat oldukca naturel.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir