Swell 2019 Öncesi Ripple’dan XRP Yatırımcılarına 300 Milyon Dolarlık Darbe

Hepimiz Swell 2019 etkinliğiyle beraber XRP’nin de uzun soluklu bir yükselişe girmesini beklerken Ripple Labs, XRP yatırımcılarını üzecek bir adım attı ve piyasaya tam 1 milyar XRP daha sattı.

2019 senesinde gösterdiği performansla öteki popüler kripto paraların bir fazlaca peşinde kalan XRP’de işler esasen fena gidiyordu sadece Swell 2019’la yeni bir çıkış yakalanabilirdi. Sadece Ripple Labs gene bildiğinden şaşmadı ve devamlı yapmış olduğu benzer biçimde firmanın soğuk cüzdanlarından ortalama 300 milyon dolarlık 1 milyar XRP’yi dolaşıma soktu.

Ripple Labs’in söz mevzusu XRP hamlesi sonrası yükseliş beklentisi olan yatırımcılar bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. Her ay başlangıcında yapmış olduğu benzer biçimde bu ay da piyasaya yüklü oranda XRP sokan Ripple Labs, bu token’ları ay içinde satmaya çalışacak. Piyasaya her ay yüz milyonlarca dolarlık XRP sokarak XRP fiyatının düşmesine yol açan Ripple’ın son hamlesi bardağı taşırmışa benziyor.  Görünen o ki Swell 2019 öncesi atılan bu adım birçok XRP yatırımcısının fonlarını satıp XRP’yi terketmesine niçin olacak.

Zira Twitter’da ortalama 13 bin takip edeni bulunan bir analist, Ripple Labs’in son hamlesi sonrasında 4,5 milyon XRP sattığını artık XRP tutmayacağını deklare etti.

Öne Çıkan Gelişmeler

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir