Tam 1.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Hacker’lar Tarafından Çalındı

Anti-Phishing Working Group (APWG) bünyesinde hazırlanan ve gösterilen siber güvenlik ve kripto para raporunda 2017 yılının ilk saatlerinden itibaren bugüne dek 1.2 milyar dolarlık kripto para hırsızlığı yapıldığını ve kripto para hırsızlarının her yıl daha çok artmaya devam edeceğinden kaygı edildiğine değinerek, bu tür olayların yaşanmaya devam edecek olduğu açıklandı. Anti-Phishing Working Group (APWG) raporunu yorumlayan CEO, 1.2 milyar dolarlık kripto para çalınmasının kötü karakterler tarafınca gerçekleştirildiğini beyan etti.

Türkiye’de fidye ve gasp vakaları dahi Bitcoin dolayısı ile yaşanmaya başlarken, ara sıra kripto para haberleri içinde gördüğümüz siber hücum haberlerinin aslen Bitcoin ve Ethereum dahil hiçbir kripto paranın insanlık adına tam güvenilir olmadığını doğrulayan bir detay olduğu ifade ediliyor.

Kripto Paralar Çalındı

1.2 milyar dolarlık kripto paranın çalınması çok çok fazla sorunları bununla beraber getirmiş olmasına karşın kripto para varlıklarının bu kadar fazla siber saldırıya uğramış olması birçok kullanıcıyı da korkutacak cinsten.

Raporda 1.2 milyar dolar olarak hesaplanan çalınan kripto paraların gelecekte daha çok artabilecek olduğu, buna karşı hacker’lara karşı önlemler almak gerektiği ifade ediliyor. Hacker’ların durmayacak olduğu, devamlı olarak siber saldırılar düzenleyerek insanların paralarını çalmaya daha çok çaba edebilecek olduklarını oldukça açık bir halde söyleyebiliriz. Kripto para dünyasında yaşanacak olan gelişmeler ve durumların geleceğe yön verecek olduğu, ihtimaller içinde önlemlerin alınmaya devam edilmiş olduğu de raporlara açık bir halde yansıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir