TechCrunch: 1000’den Fazla Kripto Para Projesi Yok Oldu

TechCrunch raporunda gösterilen rakamlar bir yıl içinde kripto para dünyasında neler bulunduğunu gösterdi. Gösterilen TechCrunch raporunda bir yıl içinde yaşananlar tek tek açıklandı ve 1 yıl içinde 1000’den daha çok kripto para projesinin öldüğü şu demek oluyor ki yok olduğu doğrulandı. Bu projeler içinde ICO’lar, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC tarafınca kripto para borsalarına ve bazı kişilere uygulanan yaptırımlar sonrasında sonsuza kadar yok olan projelerde mevcut olduğu tek tek açıklandı.

TechCrunch raporunda bir yıl içinde birçok kripto para projesinin son bulmasının yanında dolandırıcı internet sayfaları, gerçek dolandırıcılar ve ponzi uygulamaları ve benzeri vakalar dolayısı ile projelerin yok olduğu doğrulandı. Ponzi uygulamalarının çoğu zaman yabancı ülkelerde ve daha çok kripto para vaat ederek yatırımcıları kandırmaya çalmış olduğu öğrenilirken, yatırımcıların bir kısmının ise bu tür kar vaatlerine kanarak yatırım yaptıkları ve bu yatırımları geri alamadıkları açıklandı.

Dikkat!

SEC ve TechCrunch raporunda gösterilen ifadelerde de kripto paralar ile ilgili ICO’lara yatırım yapmadan ilkin oldukça daha çok dikkat edilmesi ve kesinlikle oldukça fazla kar vaadinde bulunan ICO’lara yatırım yapılmaması önerildi. Türkiye’de de Nextcoin ve benzeri durumlar yaşanmış, bazı ICO’lar yasal engelleri sebep göstermiş, bazıları ise yeterince kullanıcı olmadığını ifade ederek açılmadan kapanmıştı. Dolandırıcı Mehmet Aydın vakasında olduğu suretiyle bir ICO oluşturmak suretiyle olduğu iddia edilmiş fakat bunu başaramadan yurt dışına kaçtığı öğrenilmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir