Tim Draper: İşe Yaramaz Hükümetlerden Kurtarabilir

Meşhur yatırımcı ve analist Tim Draper, Bitcoin ve öteki kripto paraların insanları işe yaramaz hükümetlerden kurtarabilecek bulunduğunu, bu sayede işe yaramaz hükümetlerin paralar üstünde olan fena etkilerinden korunabilecek bulunduğunu deklare etti. Tim Draper, kripto paraların oldukça güvenilir bulunduğunu ifade ederek bu güvenin yanında insanların kripto paralara daha iyi ilgi gösterebilecek olduklarını, güvenli yatırımlar yardımıyla ihtimaller içinde hükümet kararlarından etkilenmediklerine değindi.

Tim Draper bu açıklamaları ile beraber bayağı fazla dikkat çekerken, kullanıcılar ise kripto para sahibi olunan bazı ülkelerde paraların itimat altında tutulması adına büyük ehemmiyet taşıdığının farkındalar. Venezuela, İran, Irak ve öteki bazı ülkelerde diktatör rejimler insanların banka hesaplarının bloke edilmesi mevzusunda tek bir kararname ile bir saat içinde tüm varlıkları sıfırlayabilecek güçte olmasına karşın Bitcoin hesaplarına ise hiçbir şekilde ulaşım sağlayamıyorlar.

Türkiye’de Iktisat Itimatı Problemi Yaşanmıyor Fakat…

Türkiye’de para güvenliği mevzusunda ve demokrasi mevzusunda problem yaşanmadığı apaçık bir halde belli olduğundan dolayı Tim Draper’in bu açıklamaları Türkiye sınırları içinde yaşayan vatandaşları pek fazla ilgilendirmiyor. Bu açıklamalar çoğu zaman gelişmemiş, diktatör ve baskıcı rejimlerin mevcut olduğu, Rusya ve benzeri mafyaların fazla olduğu ülkelerde yaşayan vatandaşları derinden ilgilendiriyor.

  • Bazı ülkelerde diktatör rejimler insanların banka hesaplarına hiçbir niçin göstermeden el koyabiliyor ve bu paraları kendi varlıkları arasına geçirebiliyorlar. Brezilya ve benzeri ülkelerde ise mafya tehdidi sebebi ile bazı bölgelerde problemler yaşandığı belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir