Tim Drapper 250 Bin Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmini İçin Konuştu: İşte Detaylar

Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin dolar değere ulaşacağı iddiasını ortaya atan Tim Drapper, devamlı bu iddiasıyla gündeme geliyordu. Kısa sürede Block.tv’ye röportaj veren Tim Drapper bu iddiasının artık oldukca ılımlı kalmaya başladığını dile getirdi.

Bitcoin’in enerjisini hafife alıyoruz

Risk sermayesi yatırımcısı ve Draper Associates’in kurucusu Tim Drapper’ın Block.tv’ye verdiği röportajdan bir kesit şu şekilde:

250 bin dolarlık fiyat tahmini, Bitcoin’in öteki para birimleri içinde bir tek %5’lik pazar payına hükmedeceği anlamına geliyor. Bence bu şekilde Bitcoin’in enerjisini hafife alabiliyor olabiliriz.

Bitcoin karmakarmaşık bir yapıda

Meşhur risk sermayesi yatırımcısına gore Bitcoin, şu ana kadar, oldukca karmaşık bir görünüm sergilediği için insanoğlu içinde pek kabul görmedi. Bundan dolayı Drapper’a gore insanoğlu itibari para birimleriyle ödeme yapmanın daha kolay bir seçenek olduğununu düşünüyor. Geliştiricilerin Bitcoin üstünde insanların daha kolay kullanabilmesi için geliştirmeler yapmadığından yakınan Drapper, bu durumun kitlesel kabulün önündeki en büyük engel olduğuna inanıyor.

Tim Drapper daha ilkin verdiği röportajların birinde 250 bin dolarlık fiyat tahminin çeşitli nedenlerden dolayı birazcık gecikmeeli yaşanabileceğini belirtmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir