TokenCard (TKN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

TokenCard (TKN) Nedir?

Kriptolar giderek daha uygun bir para biçimi olarak ortaya çıkıyor. Kartlar işlemlerimizi kolaylaştırırken, kripto para birimleri son olarak ödeme araçlarıdır. Bu yeni para biçiminin süratli büyümesiyle, TokenCard onu kullanmanın uygun bir yolunu buldu.

TokenCard: Temel Bilgiler

TokenCard, kripto paralarınızı bir kart vasıtasıyla işlemlerde kullanılmasına müsaade eden bir token-to-card platformudur. Bu kart, kripto bakiyenizi ihtiva eder ve düzgüsel bir banka yada kredi kartı benzer biçimde çalışır.

TokenCard Geliştirme

Bitcoin’in icadı, büyük bir endüstrinin başlangıcıydı. Ethereum, daha da büyük bir alana dönüşmesine katkıda bulunmuş oldu.

Mel Gelderman ve David Hoggard hemen sonra halka kripto para birimleriyle daha rahat ve daha süratli bir halde başa çıkmak için TokenCard’ın arkasındaki organizasyon olan Monolith Card’ı yarattı. Kripto para birimleri, dik öğrenme eğrileri sebebiyle uzun süredir benimseme problemlerinden muzdaripti, bu da Gelderman ve Hoggard’ın TokenCard ile düzeltmeyi organize ettiği şey.

TokenCard 2016’da piyasaya sürüldüğünde, dijital para biriminin geniş ölçekte benimsenmesini engellemiş olan güvenlik ve dalgalanma benzer biçimde sorunlara bir çözüm olarak tasarlandı. Ethereum’un bankacılık sistemini genişletmek ve kripto para birimi kullanımını çoğaltmak için bir katalizör olarak geliştirildi.

TokenCard ICO, ortalama 4,5 milyon TKN token satışı için ortalama 30 dakikada ortalama 13 milyon dolar toplamış olduğu Mayıs 2018’de düzenlendi.

TokenCard’ın Yararları Nedir?

TokenCard Teknolojisi

TokenCard, Akıllı Sözleşme Cüzdanı ile çalışır. Bu cüzdan, teminatlı paraya haiz bir banka hesabıyla aynı şekilde çalışır. Bununla beraber, yalnızca kendi ayarlı tercihlerine gore kullanıcı tarafınca düzenlenir. Günlük işlemler için limit belirleyebilirler. Ek olarak herhangi bir para birimini, mesela ETH’yi temel para birimi olarak da ayarlayabilirler. TokenCard teknolojisinin bir öteki mühim kısmı Token Uygulamasıdır. Hem Token Sözleşme Cüzdanını hem de TokenCard’ı korumak için ana platformdur. Uygulama, aşağıdakiler dahil birçok özellik ihtiva eder:

– Harcama seçenekleri,

– Harcama limitleri,

– Güvenlik işlevi,

– Kart yükleme işlevi ve daha fazlası.

Kullanıcılar TokenCard’larını kullanarak işlem yapabilir. İşlemler TKN haricinde bir kriptoda yapılırsa, işlem üstünden %1 lisans tutarı alınır ve bu işlem bir TKN Varlık Sözleşmesine yatırılır. Kullanıcılar, TokenCard ekiplerinin söylediği benzer biçimde, TKN tokenlarını “Nakde Çevir ve Yak” olarak seçebilirler. Bunu yaptıklarında, TKN bakiyelerinin belirli bir miktarını kaybedecekler ve bu da imha edilecek. Karşılığında, TKN Varlık Sözleşmesinden lisans ücretlerinden orantılı bir hisse alacaklar.

TokenCard İşlem Süreci

TokenCard’ın işlem süreci, bir banka hesabıyla aynıdır, yalnızca kullanıcıya daha çok kontrole haizdir. Token Akıllı Sözleşme Cüzdanı, birden fazla kullanıcı adresini beyaz listeye alma özelliği ile beraber gelir. Cüzdan hemen sonra, kullanıcı günlük limitin üstünde para çektiğinde parayı bu adreslere yollayacaktır. Kullanıcı, cüzdanları için itibari değerlere gore günlük bir limit belirleme seçeneğine haizdir. Günlük işlem miktarını kısıtlamak için kullanışlıdır.

TokenCard’ın amacı, kamu bankacılığı tesisi ve platforma hususi pazarlar için uygun bir ikame sağlamaktır. Ethereum depozitoları olan kullanıcılar, çeşitli platformlarda büyük işlemler için TokenCard ağı üstünden TKN kullanabilecekler. Kurumsal sektörde, hedefleri bankaların rolünü değişiklik yapmak ve düşük maliyetli bir ağ ikamesi sunmaktır.

TokenCard Özellikleri

Tek Varlık Harcanması: Oldukça belirgin bir özellik olan TokenCard ağı, kullananların TokenCard cüzdanlarına bağlı herhangi bir tek kripto para birimini kullanarak işlem yapmalarına müsaade edecektir.

Çoklu Varlık Harcanması: Normal olarak, bir kullanıcı olarak TokenCard cüzdanınızı belirli bir oranda para çekmek için yapılandırabilirsiniz. Mesela, %80 ETH ve %20 TKN.

Dinamik Portföy Harcanması: Harcama, varlıkların fiat değerine gore yapılandırılabilir. Kullanıcılar, varlıklarının piyasa değerine bağlı olarak bu beklemeyi sürdürmek için yapılandırılan para çekme işlemleri ile bir hedef portföy ağırlığı sağlayabilir. Bu, minimum maliyet sağlayabilir.

Çoklu Kullanıcı Yönetimi: Bir kullanıcının TokenCard’ı birden fazlaca bağlantılı hesapta harcama meydana getirecek şekilde de yapılandırılabilir

Limitler ve Acil Durum Hesapları: Kullanıcılar ek olarak harcama limitleri yada evvelinde yapılandırılmış koşullar altında fonların çekilebileceği acil durum hesapları belirleyebilir.

TokenCard Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

TokenCard (TKN) Satın Alma

TKN, Bancor Network, HitBTC, IDEX, Liqui ve Livecoin benzer biçimde büyük kripto borsalarında satın alınabilir ve satılabilir. TKN satın almak için içinde kripto para bakiyesi olan bir cüzdana ihtiyacınız olacak.

TokenCard (TKN) Depolama

Token, TKN’nin depolanması ve satın alınması için kendi uygulamasını kullanır. Kullanıcılar Token Uygulamasını resmi internet adresinden bilgisayar kullanımı için indirebilirler. Ek olarak TokenCard, ERC20 coinleri üstünde çalışır. Bu yüzden, TKN coinlerini saklamak için en uygun seçeneklerden biri myEtherWallet’tır.

Bir başka iyi depolama aracı da donanım cüzdanlarıdır. Ek olarak, çevrimiçi bilgisayar korsanlığı ve güvenlik boşlukları korkusunu da ortadan kaldırır. Ledger ve Trezor, TKN coinlerini saklamak için bazı uygun seçeneklerdir. Her ikisi de Amazon’da mevcuttur.

TokenCard (TKN) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Kripto para piyasası esas olarak oynaklık ve güvenlik eksikliği ile çevrilidir. TokenCard’ın piyasaya sürülmesiyle kripto ile meydana getirilen işlemler kullanıcılar için fazlaca daha kolay ve rahat hale getirildi.

Monaco ve TenX, TokenCard’ın yakın rakiplerinden bazılarıdır. TokenCard, Akıllı Sözleşme Cüzdanı ve kullanıcı kontrolünü artırmayı amaçlayan mobil ve masaüstü uygulaması ile kripto ödeme platformları içinde yarışa liderlik ediyor.

TokenCard’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Geçmişteki pazarlama başarısızlığından dolayı TKN ile ilgili bazı şüpheler var. Aynı özellikleri sunan öteki ödeme alternatifleriyle, Token’in kıymeti söz mevzusu oldu. Sadece TokenCard’a yatırım yapmak iyi bir hamle olabilir. Ekip teknolojisinde fazlaca sayıda ilerleme kaydederken, daha çok kullanıcı tabanına ekliyor. TokenCard ekibi, Mayıs 2018’de düzenlenen ICO’sundan aşağıdaki oranda fon tahsis etmeyi planlıyor:

– Çekirdek Geliştirme -% 30

– Operasyonel -% 25

– Pazarlama -% 40

– Hukuk ve Uyum -% 5

Temel geliştirmeden ziyade pazarlamaya yönelik daha çok parayla, bazı yatırımcılar davranışlarında ölçülü olabilir. ICO’nun kendisi, büyük seviyede başarıya ulaşmış olsa da, bazı kullanıcılara öbürlerinden daha ucuz bir oranda TKN token verildiği keşfedildiğinde tartışmalara yol açtı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir