Tom Lee: Kripto Piyasalarının Düşmesinin 3 Nedeni Var

Meşhur analist ve yatırımcı Tom Lee, kripto para piyasalarında yaşanmış olan düşüşler hakkında izahat yapmış oldu. Açıklamalarında kripto para piyasalarında yaşanmış olan düşüşlerin 3 sebebi bulunduğunu açıklayan Lee, bunun arkasında en fazla Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) etkeni bulunduğunu ve vadeli işlemler bulunduğunu deklare etti. Bitcoin dahil olmak suretiyle tüm kripto para piyasalarında yaşanmış olan düşüşlerin ciddi bir risk oluşturduğunu belirten Tom Lee, bunu aşmanın ise belirli şekillerinin olabilecek bulunduğunu, yatırımcıların zarar etmeyi göze alarak hareket etmesi durumunda oldukça daha çok kar elde edebilecek seviyeye gelebilecek olduklarının mesajını verdi.

“Bence kriptoların düşmesinin birkaç sebebi var. Birincisi, geçtiğimiz senenin sonunda parabolik bir hamle yaptık, bundan dolayı birleşme ve fiyat ayarlamaları gerçekleşecek.

Ek olarak bu yıl içinde bazı finans spekülatörlerinin devreye girmesi ile beraber yatırımcıların fiyat düşüşlerinden korkmasına etken olarak Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafının ICO’lar hakkında harekete geçmesi yatırımcıları korkuttu ve yatırımların geri çekilmesine niçin oldu.

Son olarak, bu alandaki kurumsal yatırımcı katılımının hızı beklenenden daha uzun sürüyor ve vadeli işlemler bunu etkiliyor”

Yatırımcı Korkuyor

Lee, yatırımcıların korktuğunu ve bundan dolayı yatırımlarını geri çekmek durumunda kaldıklarını açıkladı. Birçok piyasa analisti ise bu mevzuda Tom Lee’ye hak verdiğini ve yatırımcıların korku dolayısı ile mevcut yatırımlarını geri çekmeyi sürdürdüğünü, bunun ise piyasa verilerine negatif yansıdığını deklare etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir