Tomochain Kurucusu Voung, Vitalik’i Topa Tuttu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yüksek işlem hızlarını iddia eden Blockchain projelerini “merkezi” ve değersiz olarak reddetmekle ünlüdür. Tomochain (TOMO) kurucusu Long Vuong, proje beğenmeyen Vitalik Buterin’i topa tuttu.

Tomochain, Ethereum’un Çift Rakamlarına Kıyasla 1,000 TPS Sunuyor

TomoChain ağı, öteki özellikler ve vaatler içinde daha süratli ve daha ucuz işlem ücretleri ile ortak bir EVM uyumlu Blockchain olmayı amaçlamaktadır.

Fakat hepsi sıcak hava değil. Onların ağı, Ethereum’un çift rakamlarına kıyasla 1,000 TPS’LİK işlem hızlarına haizdir.

Vuong, Ethereum’u aşağılayan sözlerine şu şekilde devam etti :

Vitalik, projeler içinde hangisi çöp olup hangisinin olmadığını anlayabilen tek insan değil. Bu yıl Ethereum için iyi bir yıl olmayacak… Vitalik ve Ethereum zor bir durumda. Bir taraftan, Bitcoin maksimalist kampına saygısızlık ediyorlar, öteki taraftan performans sorunlarını verimli bir halde çözemiyorlar.

Tomochain Vitalik’e Karşı Kendini Korumak için çaba sarfediyor

Vitalik, bu senenin başlarında Blockchain Connect konferansında, yüksek işlem hızlarını iddia eden birçok projenin Ethereum ağından daha merkezi bulunduğunu belirtti. Vitalik aslen onları eleştirmişti :

Bir Blockchain projesinin 3,500 TPS yapabileceği iddia edilmiş olduğu vakit şundan dolayı değişik bir algoritmaya haiz diyerek, aslen bu ‘biz merkezi bir çöp yığınıyız’ anlamına geliyor.

Vitalik bu söyleminde Vuong’un kural dışı bulunduğunu belirtti.

Ethereum sözleşmeleriyle kolayca Tomochain’e geçebilirsiniz

TomoChain, Ethereum sanal makine uyumlu bir EVM’ dir. Bu, Ethereum’da yazılmış sözleşmelerin uyuşmazlık olmadan Tomochain’e taşınabileceği anlamına gelir. Bu da, Eth DApp geliştiricilerine projelerini bitiş çizgisine getirmenin başka bir yolunu verebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir