TRON Ethereum ve EOS’u Geride Bıraktı!

Kripto para birimi Tron’dan büyük başarı. Kısa bir süre ilkin girmiş olduğu Dapps endüstrisinde Tron ilk üç sıraya terfi etti. İşte Tron’un müthiş başarısı!

Blockchain tabanlı merkeziyetsiz mobil ve bilgisayar uygulamaları olan Dapps’ler oyun, iddia, yatırım araçları ve eğlence şeklinde pek fazlaca alanda varlık gösteriyor. Dapps sektöründeki yüksek karlılık kripto para projelerinin ilgisini çekmiş olacak ki bu sektörde 1000’in üstündeki uygulama sayısı Ethereum’a aitti. Son zamanlarda Ethereum cephesinde işlerin yolunda gitmemesiyle beraber Ethereum her sektörde olduğu şeklinde Dapps sektöründe de güç kaybetmeye başladı. Dapps’lerdeki potansiyelin bilincinde olan bir öteki kripto para birimi Ripple’a bu endüstriye giriş yapacağını söylemişti. 

Dapps piyasasına Ethereum ve EOS’dan fazlaca sonrasında giren Tron, bu sektörde kullanıcılar tarafınca acele benimsendi. Ocak ayının başlangıcında Tron CEO’su Justin Sun tarafınca meydana getirilen açıklamada Tron’un 1 ay içinde EOS’u geride bırakacağını açıklamıştı. Nitekim söylediği şeklinde de oldu ve Tron, EOS’u geride bıraktı. 

Şu an Dapps verilerine nazaran en fazlaca kullanılan dapps uygulamarı içinde ilk 7 içinde Ethereum tabanlı herhangi bir uygulama bulunmuyor. En fazlaca kullanılan Dapps uygulamalarının ilk üçü ise Tron tabanlı. Tron’un arkasından en popüler Dapps uygulamaları ise EOS tabanlı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir