Tron Fiyatı Yüzde 40 Değer Kazandı

Kripto para dünyasında bunaltan geçen bigün neredeyse yok şeklinde. Son iki haftadır oldukça kargaşa ve bunalımlı bir süreç geçiren kripto para borsaları, şu sıralar toparlanma eğilimine girmişe benziyor. Tron’un hızla yükselmesi, bunun en mühim göstergelerinden biri. Geçtiğimiz 24 saat içinde fiyatı yüzde 40 oranında kıymet kazanan Tron, yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı.

Son 24 saatte inanılmaz derecede fiyatı yükselen TRX an itibariyle 0.0499 $ üstünden işlem görüyor. Bu oldukça etkisi altına alan bir kıymet, bundan dolayı Tron son olarak Ocak ayında bu seviyelere kadar çıkabilmişti. Bilhassa 2018 yılının bir çok kripto para birimi için pek de iyi gitmediğini hesaba katarsak, Tron’un yatırımcılar için an itibariyle güvenli bir liman durumunda olduğu söylenebilir. Sadece bu fiyatın yarın bigün tepe taklak olmaması için de herhangi bir sebep yok.

BTC ve ETH’nin yükselişi etkilemiş olabilir

Bilinmiş olduğu suretiyle Bitcoin yüzde 31.73 oranında kıymet kazanırken, Ethereum’un fiyatındaki artış ise yüzde 33.31 seviyelerine çıktı. Hal bu şekilde olunca Tron’un yüzde 40 kıymet kazanmasına da BTC ve ETH fiyatlarında yaşanmış olan artışın yol açmış olduğu tahmin ediliyor. Tron fiyatlarının 0.05 $ bandına yetişmesi birçokları için pek bir anlam ifade etmeyebilir, sadece TRX’in uzun vadeli yatırımcıları için 0.05 $ barajı ciddi bir düzey. 

İşlem hacmi de arttı

24 saatlik işlem hacmi 518 milyon 470 bin dolara kadar çıkan Tron, en oldukca Binance üstünden işlem görüyor. Binance’i ise Upbit ve Bittrex borsaları takip ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir