Turcoin Davasında Sıcak Gelişme: 11 bin 760 Yılla Yargılanacaklar

Kocaeli’de kurmuş oldukları kripto para üretim tesisiyle 1.176 kişiye yerli kripto para üretme vaadinde bulunarak 1 milyar lira toplayan 37 sanığın yargılanmasına başlandı.

Turcoin yöneticileri S.K ve M.S, 2018 yılının Haziran ayında şikayetler üstüne polis ekipleri tarafınca gözaltına alınmıştı. S.K ve M.S’nin tutuklanmasının arkasından şirkete yönelik soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli 1’inci Ağır Ceza S.K. ve M.S. için kabahat işleme amacıyla teşkilat kurma, tacir yada şirket yöneticileriyle birleşke yöneticilerinin dolandırıcılığı suçlarından 11 bin 760 yıla kadar cezalandırılmalarını talep etmişti.

Şirket yöneticileri S.K ve M.S dışındaki öteki 35 sanığın ise 13 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyor. 1.176 kişiyi dolandırdığı iddia edilen S.K ile alakalı tüm suçlamaları reddetti:

Turcoin karşılığında 61 şahıs benden hizmet satın aldı. Sonrasında hakkımda meydana getirilen şikayetlerin arkasından ben bu 61 kişiye parasını iade ettim. Elimde dekontlar mevcuttur. İddianamede bin 176 kişiden bahsediliyor. Bu 61 şahıs haricinde kalan bin 115 şahıs benim şirketime 1 kuruş dahi ödeme yapmamıştır. Bu bin 115 şahıs, iddianamede geçen liderlere ödeme yapmıştır. Bu durumun da benimle bir alakası yoktur. Ben elektronik para satıyorum. Bu durum tamamen yasaldır ve BDDK tarafınca lüzumlu izinler alınmıştır. Benim Türkiye’de 3, yurt haricinde ise 22 şirketim bulunuyor. Bugüne dek benim şirketime 20 milyon 500 bin liralık yatırım yapılmış oldu. Bu suçlamaların benimle bir ilgisi yok. Beraatimi talep ediyorum”

Savunmaların yapılmasının arkasından mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir