Türk Kripto Para Borsası Hack’lendi: Borsa Faaliyetlerini Sonlandırdığını Duyurdu

Türkiye merkezli kripto para borsası Bayebit cephesinden meydana getirilen açıklamada borsadaki kullanıcı fonlarının bir kısmının siber zorbalarca meydana gelen hücum sonucunca çalındığını duyuruldu.

Bayebit saldırının 10 Ağustos 2019 saat 13.00’te gerçekleştiği deklare etti. Bayebit siber saldırıdan etkilenen kullanıcılarını mağdur etmeyeceğini müşterilerine fonlarını geri ödeyeceğini bildirdi. Bayebit cephesinden meydana getirilen açıklamadan bir kesit şu şekilde:

”10.08.2019 GÜNÜ SAAT 13:00 SIRALARINDA BORSAMIZ KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER VEYA KİŞİLERCE HACKLENMİŞ OLUP SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN BİR KISMININ HESABI ZARARA UĞRATILMIŞTIR.

BU NEDENLE ŞİRKETİMİZ BORSACILIK FAALİYETLERİNE SON VERMİŞTİR.

ZARARA UĞRATILAN ÜYELERİMİZİN TÜM MAL VARLIKLARI ŞİRKETİMİZCE KARŞILANMIŞ OLUP HİÇBİR ÜYEMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR.

BORSAMIZDA ALIM-SATIM TAHTALARI KAPALIDIR.

ÜYELERİMİZ COİN/TL VARLIKLARINI 17.08.2019 TARİHİNE KADAR ÇEKEBİLİRİLER.

KREDİ KARTI İLE KRİPTO PARA ALIM İŞLEMLERİ DEVAM ETMEKTEDİR.

YAPILAN BU KÖTÜ NİYETLİ SALDIRI NEDENİ İLE İLGİLİ YASAL SÜREÇ BAŞLATILMIŞ OLUP, 9 AYDIR FAALİYETİNİ SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ BORSA İŞLEMLERİ SÜRECİNDE BİZİMLE OLAN TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ .

YİNE BELİRTMEK İSTERİZ Kİ; HİÇBİR ÜYEMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.”

Bayebit vakası Siber Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü’ne bildirdiklerini tüm iç ve dış ihtimalleri araştırdıklarını deklare etti.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir