Türk Yatırımcı Piyasaya Olumlu Bakıyor

Kripto para piyasa dünyada en fazla ilgi gören dijital piyasalar içinde ilk sıralarda bulunuyor. Her gün daha çok gelişen yapısı ve daha çok yatırımcı sayısı dolayısı ile gücüne güç katan kripto paralar bugünlerde Türkiye’den de fazlası ile ilgi görmekteler. Türk yatırımcıların bir süre ilkin 6.300 dolar sınırının altında olan Bitcoin’e ilgisinin azca olması ve dip dalga endişesi dolayısı ile sık sık yeni iddialar ortaya atılsa da 6.400 dolar sınırının başarıya ulaşmış bir halde aşılması sonrasında yatırımcıların tam anlamı ile kripto paralara olan ilgisinin kat be kat arttığı görüldü.

Seçimlerin sona ermesi ile beraber aslına bakarsan bir nebze gerilmiş olan ortamın yumuşaması ve belirsizliklerin yavaş yavaşta olsa kalkmaya başlaması sonrasında bir kısım yatırımlar Bitcoin, bir kısım yatırımlar ise meydana getirilen yorumlar ve açıklamalara nazaran döviz kuru yatırımı olarak yön buldu.

Yatırımcı Yatırımlarını Arttırdı

Kripto para yatırımcılarının seçimlerden derhal sonrasında dikkatli bir halde yatırımlarını daha çok arttırması da dikkat çekti. Bazı yatırımcılar ellerinde bulunan Bitcoin’lerini satıp Ethereum alırken, bazı yatırımcılar ise tam tersini yaparak daha çok kazanç sahibi olabilecek olduklarını umduklarını ifade ettiler.

  • Bitcoin fiyatının 6.400 dolar sınırını aşması sonrasında birçok yeni yatırımcının da piyasada etken olarak boy göstermeye ve yatırımları bulunmaya başladığı iddiası mevcut. Piyasa hacmi isse hala daha tam olarak yükselmiş değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir