Türk Yatırımcıların Yeni Gözdesi: Ethereum

Türk yatırımcıların son birkaç aydır kendisini iki değişik yatırım ile garantiye almak için kullandıkları öteki bir kripto para olan Ethereum, en fazla kullanılan kripto paralar içinde olmasına karşın yatırımcıların artık mevcut Türk kripto para borsalarından Ethereum alabilmesinin önünün açılmaya başlaması ile ilginin daha da fazla arttığı gözlemleniyor. Yatırım icra eden Türk yatırımcılar yarı kısmını Bitcoin, yarı kısmını ise Ethereum’a yapmaktan daha çok kar elde edebilecek olduklarını düşünüyorlar.

Tam anlamı ile yatırımlarını korumak ve daha iyi kar elde edebilmek isteyen Türk yatırımcı bu adımı ile kendisini korurken, Ethereum yükselir ise daha çok kar, Ethereum düşerse gene aynı oranda zarar ve kar elde edebilecek oldukları düşüncesindeler.

Bitcoin Daha Fazla Tercih Ediliyor

Bitcoin ise en fazla ilgi gören ve en fazla Türk yatırımcıların üstünde ilgilenilmiş olduğu kripto paralar içinde ilk sırada olan yatırımlardan birisi olmakla tesirini koruyor. Bitcoin sahiplerinin 2. yatırımını yapmasının yanında Ethereum almasının sebebi ise daha çok ilgi gören kripto paralar içinde ilk sıralarda Ethereum’un olması olarak gösterilmekte. Ethereum ve Bitcoin içinde olan fiyat farkı ise son aşama fazla ve oldukça çok kar olarak farklılıklar mevcut durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir