Türkiye’de 5 Milyon Liralık Bitcoin Vurgunu

Aydın’da S.Y. isminde hanım kazanç vaadinde bulunmuş olduğu insanları 5 milyon lira dolandırarak kayıplara karıştı. Dolandırılanlar içinde akademisyenler, polisler ve doktorlar da bulunuyor.

20 Kişiden 5 Milyon Lira Topladı

Bitcoin’le para kazandırma vaadiyle insanları tuzağına düşüren S.Y. müşterilerine ilk etapta yüzde 15-20’lik kar oranı dağıtımı yaparak tuzağına düşürdü. Aralarında tabip, akademisyen, polis ve adalet sarayı çalışanlarının bulunmuş olduğu ortalama 20 kişiyi dolandıran S.Y. 5 milyon Türk lirası ile kayıplara karıştı.

Tüm mal varlığını satıp ortalama 1 milyon 385 bin lirasını S.Y.’ye kaptıran M.S. olayın bilincinde vararak savcılığıa başvurdu ve S.Y.’nin yakalanmasını istedi. Meydana getirilen araştırmalar sonucunda S.Y.’nin daha ilkin Denizli’de de aynı yöntemle insanları dolandırdığı ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından sabıka kaydının olduğu öğrenildi. S.Y. tarafınca dolandırılan mağdurlar seslerini duyurmak için Feysbuk’ta bir sayfa dahi açtılar.

Öne Çıkan Gelişmeler

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir