Türkiye’nin En Büyük Blockchain Konferansı İstanblock, Yıldızlarla Donanmış Konuşmacı Listesini Tanıttı

9-10 Nisan tarihlerinde yapılacak olan İstanbul Blockchain Haftası’nın merakla beklenen Blockchain etkinliği IstanBlock 2020 için konuşmacılar tanıtıldı. Katılımcılar ise blockchain ve kripto dünyasının yıldızlarını dinlemek için şimdiden dört gözle beklemeye başladılar.

Etkinlikte, Bitcoin.com yönetim kurulu başkanı Roger Ver’ in yanı sıra NEO’nun kurucusu Da Hongfei, Celsius Network kurusucu Alex Mashinsky, Yahoo da mühenislik başkan yardımcısı DP Suresh, Bybit’in kurucusu ve CEO’su Ben Zhou ve daha fazlası konuşmacı olarak yer alacak.

Türkiyeden ve dünyadan da mühim konuşmacıların listeye eklenmesiyle katılımcılar, mevcut kripto para ve blockchain dünyasının durumunu ve önümüzdeki 12 ay ve sonrasında yeni yatırım alanlarının neler olacağını öncelikli bir halde öğrenecekler.

Kripto PR ajansı EAK Dijital’in kurucusu, CEO’su ve etkinliğin organizatörü Erhan Korhailler, Türk blockchain projelerinin dünya genelinde farkındalığını çoğaltmak için bu etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

“Coşku verici konuşmacılarımızın ilk kısmını bugün açıklamış olmaktan ve blockchain ve kripto para dünyasının en büyük isimlerini ilk kez Türkiye’ye getiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.Önümüzdeki süre diliminde ev sahipliği yapacağımız proje ve İstanbul Blockchain Haftası’na daha çok insan katılmak için kaydoldukça coşku verici duyurularımızın sayısı artacaktır. Bu etkinliğin, ülkelerinin gelecek yıllarda blockchain’in dünyayı şekillendirmesinde mühim bir rol oynadığını fark edecek Türk blockchain işletmeleri ve girişimcilerinin hayal enerjisini tetiklediği açıkca ortadadır. Aslına bakarsanız, Türkiye’de birçok insanoğlunun kriptodan haberi var. Bu etkinliğin yapacağı şey buradaki mevcut coşku ve enerjiyi dünya sahnesinde bir araya getirmek olacak. Bu oldukça heyecanlı.
Istanblock, 6-10 Nisan tarihleri içinde gerçekleşecek olan İstanbul Blockchain Haftası’nın ana etkinliği olacak, ek olarak şehirde bunun yanında birçok minik çaplı etkinlikler de yapılacak. 

Istanblock, yüksek prestijli Hilton Bomonti Hotel’de yer alacak. Ek olarak, coşku verici konuşmacıları dinlemenin yanında yeni insanlarla tanışmak, yeni projeler dinlemek ve üretmek, uzun soluklu ortaklıkların temelini atmak için 2000’den fazla konuğun katılıması planlanıyor.


 Bugün açıklanan konuşmacılar ise şöyleki:

  • Roger Ver ( Bitcoin.com yönetim kurulu başkanı)

  • Alex Mashinsky (Celsius Network kurucusu)

  • Da Hongfei (NEO kurucusu)
  • Gustavo Arentoft (MakerDAO, İş Geliştirme)
  • Ben Zhou (Bybit CEO’su)

  • Alexandre Kech (Onchain Custodian CEO’su)

  • DP Suresh (Yahoo’da VP Engineering
  • Sinan Koç (BiLira CEO’su)

  • Burçak Ünsal ( Ünsal Hukuk Bürosu ortaklarından)
IstanBlock 2020, kriptonun yeni kaynağında kendilerine bir yer oluşturmak isteyen projelere coşku verici bir fırsat sunuyor. Bu etkinlik, Türk projeleri için önde gelen internasyonal projelerle stratejik ortaklıklar kurmaya, global basında yer almaya ve Türk toplumu için istihdam yaratmaya destek olacak.

Etkinliğin gündeminde olacak öteki mevzu başlıkları ise şöyleki: DeFİ, Derivatives, Regülasyonlar, Oyunlar ve Yatırım.

BiletlerErken dönem avantajlı biletlerin süresi 30 Ocak evveliyatına kadar uzatıldı. Fiyatlar Türkiye dışından katılacak olan misafirler için 250£ ‘dan başlıyor. İndirim süresi dolduktan sonrasında biletlerin fiyatı artacaktır. 

Türk vatandaşlarının ise etkinlikten maksimum faydayı sağlamaları için tutarları 30 £’dan başlattık. 

Biletler fiat ve çeşitli kripto para birimleriyle satın alınabilir. Daha çok informasyon için www.istanbulblockchainweek.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye – Kripto’da Global Önder

Türkiye’nin kripto paralarla kuvvetli bir ilişkisi var. ING tarafınca meydana getirilen son araştırmaya gore Türkler, kripto para birimlerinin benimsenmesinde ve altında yatan blockchain teknolojisinde büyük rol oynamaktadırlar. 

Meydana getirilen bir öteki anket ise nüfusun %20’sinin kripto para kullandığı yada haiz olduğu bilgisini vermiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir