Twitter CEO’su Jack Dorsey Mark Zuckerberg’ün Libra Hamlesine Böyle Yanıt Verdi

Oldukca kısa bir süre ilkin yapmış olduğu açıklamada Twitter‘ın hiçbir süre Libra ile ilgilenmeyeceğini açıklayan Jack Dorsey‘den yeni bir hamle geldi. Kripto para piyasasına bilhassa de Bitcoin’le yakınlığıyla malum Jack Dorsey CoinList adlı bir kripto para borsasının 10 milyon dolarlık yatırım turuna katıldı.

Wall Street Journal‘a bakılırsa yeni şirketlerin için token satışlarıyla fon toplamasına destek olan aracı kurum CoinList yatırım turunda elde etmiş olduğu fonları kendi kripto para borsası ve kripto para cüzdanı CoinList Trade’i piyasaya sürmek için kullanacak. Jack Dorsey mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetmişti:

“Kripto para sektörünün, yeni projelerin fonlanması için güvenilir bir platforma ihtiyacı vardı. CoinList işte tam da burada sektöre  yön veriyor.”

Jack Dorsey, 2018’de B Serisi yatırım turunda Digital Currency Group ve Polychain Capital benzer biçimde dev şirketlerle beraber CoinList’e ilk kez yatırım yapmıştı.

Öne çıkan gelişmeler:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir