Twitter’da Bitcoin’den Sonra En Çok Bu Kripto Para Konuşuluyor

Kripto para yatırımcılarının ve topluluğun en fazlaca kullandığı toplumsal medya platformlarının başlangıcında Twitter geliyor.

Oldukca yeni bir teknoloji olmaları sebebiyle geleneksel finansal araçlardan bağımsız olarak kripto paraların analizinde teknik detaylardan daha fazlaca popülerlik ön plana çıkıyor. Bundan dolayı toplumsal medya kripto para projeleri için yadsınamaz bir öneme haiz.

Hal bu şekilde olunca kripto para topluluğunun Twitter’da adından en fazlaca söz etmiş olduğu kripto paraları saptamak isteyen Cointrend, 20 Ağustos’ta yapmış olduğu araştırmanın verilerini paylaştı.

Cointrend’in yayınladığı listeye gore gore toplumsal medyada en fazlaca konuşulan kripto para Bitcoin olurken sıralamada ikinci sırada ise şaşırtıcı bir halde Justin Sun’ın Tron’u (TRX) yer aldı.

Tron’da Justin Sun Faktörü

Tron’un listede ikinci sırada yer almasında şüphesiz kurucusu Justin Sun’ın oranı oldukça büyük. Bilinmiş olduğu suretiyle Justin Sun toplumsal medya hesaplarına fazlaca ehemmiyet veriyor. Öyleki ki bazen Sun’ın sektörün en fazlaca kullanıcıya hitap eden lideri olmak için takipçi satın almış olduğu ortaya atılıyordu. Justin Sun’ın Twitter’daki takipçi sayısı çoktan 1 milyonu geçmiş durumda.

XRP Dördüncü Sırada

Sıralamada XRP ise yatırımcılarını ve kullanıcılarını şaşırttı. Bilhassa Türk kripto para yatırımcılarının fazlaca yakından takip etmiş olduğu popüler kripto para birimi XRP, CoinTrend’in hazırladığı listede 4. sırada yer alıyordu. CoinTrend’in kripto paraların popülerliklerini son 24 saatte o kripto paranın etiketiyle paylaşılan tweet’lere gore tespit ettiğini de derhal belirtelim.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir