Twitter’ın Patronu Jack Dorsey: Bitcoin 10 Yıl İçinde Dünyadaki Tek Para Birimi Olacak

Twitter‘ın kurucusu ve CEO‘su Jack Dorsey, Bitcoin ile ilgili oldukça pozitif yönde tahminlerde bulunmuş oldu. The Times gazetesine verdiği demeçte kripto para biriminin 10 yıl içinde dünyada geçerli tek ve ortak para birimi olacağına inandığını söyleyen Dorsey, bununla birlikte Square isminde ödeme altyapısının da patronu. Hal bu şekilde olunca sektörle yakından ilgili bir isim olduğundan Jack Dorsey’in tahmini yabana atılır benzer biçimde değil. 

Jack Dorsey, basın mensuplarına verdiği demeçte “Dünya tek bir para birimine geçecek, aynı şekilde web de öyleki. Benim kişisel tahminim bu para biriminin Bitcoin olacağı yönünde” dedi ve bu köklü dönüşümün muhtemelen 10 yıl içinde gerçekleşebileceğine işaret etti. Sadece The Verge editörlerine bakılırsa bu tahmin pek de gerçekçi değil, bilhassa Bitcoin’in geçtiğimiz birkaç ayda inanılmaz şekilde kıymet kaybetmiş olduğu hatırlanınca.

Bitcoin’i boşuna övmüyor

Öte taraftan Dorsey’in Bitcoin’i bu kadar methetmesi de boşa değil. Kendisi, sahibi olduğu Square isminde ödeme  altyapısının mobil uygulamaları üstünden Bitcoin alım satımı işlemlerini de gerçekleştiriyor. Ki adı geçen Square şirketi, daha ilkin de çocuklar için dijital para birimleriyle alışveriş yapmanın faydalarını özetleyen görsel bir kitap da yayınlamıştı.

Twitter’a dair sual kabul etmedi

İngiltere’nin başkenti Londra’da Square uygulamasının tanıtımını yapmak için bir takım görüşmeye katılan Jack Dorsey, Twitter ile ilgili sual kabul etmediği içinse eleştiri oklarının hedefi oldu. Dünyanın finansal sistemini dönüştürmek, Twitter’da her geçen gün artan nefret suçundan daha mühim benzer biçimde gözüküyor demek ki.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir