UNICEF ve Ethereum Foundation ortaklığında kripto para fonu kuruldu

Birleşmiş Millet Çocuk Fonu (UNICEF), dünyanın dört bir tarafındaki evlatları ve gençleri desteklemek için ve açık kaynak kodlu teknolojileri desteklemek amacıyla kripto para tabanlı yardım fonu oluşturdu.

8 Ekim’de meydana getirilen resmi açıklamada UNICEF’in kripto para kullanan ve kripto paralarla işlem gerçekleştiren ilk BM kurumu olduğu açıklandı. UNICEF’in kripto para fonunda kullanacağı kripto paralar ise oldukça tanıdık. UNICEF şu an için dünyanın en popüler iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’u yardım fonu için kullanacak.UNICEF CEO’su Henrietta Fore söz mevzusu gelişmeye ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

“UNICEF için yeni ve coşku verici bir adım. Dijital ekonomiler ve kripto paralar gelecekte insanların hayatına yön verme potansiyeline sahipse bu tarz şeyleri şimdiden keşfetmemiz gerekiyor. Bu yüzden UNICEF’in kripto para fonu oluşturması gelişim çabalarımızın ilk adımı temsil ediyor.”

UNICEF’in kripto para fonu Ethereum Foundation ortaklığıyla destekleniyor. UNİCEF’in yapmış olduğu duyuruya nazaran İsviçree merkezli kâr amacı gütmeyen Etheereum Foundation’ UNICEF’in ilk bağışçısı oldu ve fona ortalama 18 bin dolar değerinde 100 ETH bağışladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir