Ünlü Analist: Bitcoin 5.400 Dolara Gerileyebilir

Bitcoin ve beraberindeki altcoinler, geçtiğimiz birkaç hafta süresince yaşadıkları yükseliş ivmesini kaybettikten sonrasında irkaç gündür yatay bir seyir izlemeye devam ediyor.

Bitcoin’in 7 bin dolarlık bölgeye düşmesi, yükseliş ivmesini tehlikeye atmış benzer biçimde görünüyor. Analistler ayıların kontrolü tamamen ele geçirmeden ilkin Bitcoin’in 5.400 dolara kadar gerileyebileceğini belirtiyor. Bitcoin son 24 saat içinde  8 bin dolar bandına tekrardan terfi etti ve yeninden 7.700 dolar seviyelerine çekildi.

Bir haftalık işlem süresinde, BTC 7.000 dolar ile 8.000 dolar arasındaki bölgede salınıyor ve bu durum hızla kalıcı bir konsolidasyon paternine yol açabilecek taze bir işlem aralığı olarak görünüyor.

Meşhur kripto para analisti Josh Rager,  son zamanlarda paylaşmış olduğu bir tweette, Bitcoin’in ayı sezonunun tesiri altına girmeden ilkin 5,400 $ ‘a kadar gerileyebileceğine inandığını açıklamıştı.

Analist: 6.800 Dolar Seviyesinde Büyük Bir Destek Var

Rager, Bitcoin’in ayı sezonu tesiri altına girmeden ilkin 5.400 dolara kadar gerileyebileceğine inanmasına karşın, Twitter’daki bir başka popüler analist, bir süre ilkin BTC’nin tehlikeli sonuç destek seviyesinin 6.800 dolarda olduğuna inandığını deklare etti.

Kripto para uzmanı Alex Krüger, son zamanlarda birkaç teknik oluşumun 6.800 dolar desteğinin önemine işaret ettiğini belirtti. Alex Krüger’ın Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Bitcoin’in hâla teknik olarak savunmasız bulunduğunu ve düşüşe geçmesi durumunda Bitcoin’in 7600-7435, 7200, 6800, 6400. 5800 seviyelerinde destek bulacağını belirtti.

Şu anda kripto paralar bıçak sırtında hareket ediyor. Kısa vadeli bir düzeltmeden sonrasında yükselişlerine devam edebilir ya da tekrardan ayı sezonun tesiri altına girebilir. Ağustos ayındaki Litecoin blok ödülü yarılanması ve 2020’deki Bitcoin blok ödülü yarılanması faktörleri göz önünde bulundurulduğunda ilki daha ağır basıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir