Ünlü Analist Bitcoin’in 8 Bin Dolara Gerileyebileceğini Açıkladı

Haziran ayının sonlarına 10 bin doların üstüne yükselen Bitcoin tekrardan 4 haneli seviyelere geri döndü. Gün içinde 9.187 dolara kadar gerileyen popüler kripto para birimi 10 bin dolar seviyesinde tutunmayı başaramamış benzer biçimde görünüyor.

Bir Kaç Saatte Birkaç Bin Dolar Kıymet Yitirdi

Tıpkı geçmişte olduğu benzer biçimde Bitcoin gene volatil hareketler sergilemeye başladı. Geçtiğimiz hafta 13 bin dolar bandının üstünde hareket eden Bitcoin şu anda 9.612 dolardan işlem görüyor.

9.187 dolar seviyesinde ufak bir toparlanma yaşayarak 9.500 bandının üstüne yükselen Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de oldukça tehlikeli sonuç eeviyede. 2017 yılının Nisan ayından beri görülmeyen seviyelere ulaştı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti şu anda %66 seviyesinde. Tıpkı yükseliş yaşarken olduğu benzer biçimde düşüş yaşarken de Bitcoin altcoinlere rahat vermiyor. Son olarak yaşanmış olan kıymet kayıplarıyla beraber Bitcoin’in toplam piyasa kıymeti 170 milyar dolara kadar geriledi.Kripto para piyasasından ise saatler içinde 30 milyar dolar azaldı.

Josh Rager Deklare etti

Uzmanlar piyasadaki güncel düşüş trendinin bir sonucu olarak Bitcoin’in 8.000 dolar desteğine kadar gerileme yaşayacağını düşünüyor. Meşhur analist Josh Rager Bitcoin’in 8 bin dolara gerilemesi durumunda altcoin’lerin mühim seviyede kıymet kaybedebileceğini belirtti.

Bitcoin’in ortalama %40’lık bir düzeltmeyle 8.000 dolar bandına gerileyeceğini düşünüyorum. Bu hem de altcoin’lerin de ciddi kayıplar yaşayabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin şu anda senenin en yüksek seviyesinin %33 altında işlem görüyor. Altcoin’ler ise hemen hemen daha yükseliş bile yaşayamadan son yılların en düşük seviyelerine geriledi. Sadece tıpkı 2017’de olduğu benzer biçimde Bitcoin sancılı görünen bir düzeltmenin peşinden rekora da koşabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir