Ünlü İsim: Bitcoin Balon Değil

Tetras Capital kurucusu ve Goldman Sachs eski ekonomisti Brendan Bernstein, açıklamaları ile gündeme damga vurdu. Bitcoin’in bir balon olmadığını açıklayarak gelecekte daha çok kullanılacak bulunduğunu belirten Bernstein, bugün günümüzde Bitcoin’e balon diyen insanların iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Tetras Capital kurucusu ve Goldman Sachs eski ekonomisti Brendan Bernstein, ”Birçokları Bitcoin’in balonunun patladığını düşünüyor. Sadece Bitcoin bir balon değil, tam tersi ekonomomizde bulunan birçok balona karşı oluşmuş bir yanıt. Hükümetler hem parayı hem de daha önemlisi faiz oranlarını ellerinde tuttular ve tuttukça yeni balonlar oluşturdular. ifadesini kullandı.

Meşhur Yatırımcılar Destekliyor

David Drake tarafınca daha ilkin meydana getirilen açıklamalarda ise kripto paraların gene bir balon olmadığı belirtilmiş ve güvenle yatırım yapılabilecek bulunduğunu belirtmişti. Drake, o dönemde yapmış olduğu son açıklamasında kripto paraların geleceği ile ilgili tam olarak bir öngörüde bulunmasa da gelecekte Bitcoin’in oldukça daha çok popüler hale gelecek bulunduğunu tahmin ettiğini açıklamıştı. Türkiye’de de bazı yatırımcılar kripto paraların gelecekte oldukça daha çok yükselecek bulunduğunu ve balon olmadığını belirtmekteler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir