Ünlü İsimden Kripto Para Yorumu

Türk bilgisayar bilimcisi ve Cornell Üniversitesi profesörü Güvenli Gün Sirer, kripto paralar ve eğitim dünyasında tanındık bir isim. Discord üstünden bir kanalda yapmış olduğu açıklamaları ile bugün gündem olan Sirer, kripto paraların geleceği ile ilgili olarak oldukca mühim açıklamalara imza attı.

Kripto paraların şu aşamada tahtının sallanmaya başladığına değinen Türk bilgisayar bilimcisi ve Cornell Üniversitesi profesörü Güvenli Gün Sirer, bu mevzuda Türk kullananların kripto paralara pek fazla ilgisinin olmadığını deklare etti. Türk kullananların Bitcoin ve öteki kripto paralara pek fazla ilgi göstermediğine değinen Sirer, bu mevzuda Bitcoin’in güvenilir olup olmadığı ile ilgili izahat yapmadı.

ABD Yaşamını Söyledi

Cornell’de eğitim vermeye devam ettiğine değinen Sirer, ABD’ya başvurmasının peşinden almış olduğu burs ve startup işlerinde başarı göstermiş olarak ilerlediğine değindi. Türkiye’de doğup büyüdüğüne değinen Sirer, ”Bitcoin bana kalırsa benim gözümde düşüş yaşayan bir kripto para ve tavsiye etmiyorum” benzeri ifadelere yer verdi. Türk kullananların pek fazla tanımadığı Sirer, ABD’de aynı şekilde kripto para dünyasında bilindik adlardan birisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir