Ünlü Milyarder Bitcoin Konusunda Uyardı

Meşhur milyarderler içinde yer edinen Charles Munger, Bitcoin ile ilgili olarak oldukca garip bir uyarıda bulundur. Milyarder işadamı Bitcoin hakkında uyarırken Bitcoin’i zehre benzetti.

Bitcoin geçtiğimiz yıl yaşamış olduğu üstün dereceli artışla birlikte adından oldukca fazla söz ettirmeyi başardı. Fakat Bitcoin’in son zamanlarda yaşamış olduğu düşüşün önüne geçilemediği için yatırım meydana getiren kişilerin zor günler yaşadığını görüyoruz. Bitcoin yatırımcılarına bir uyarı da meşhur milyarder işadamı Charles Munger’den geldi.

Charles Munger, ABD basına verdiği röportajında Bitcoin’i nitelendirirken zehirli olarak nitelendirdi. Bununla birlikte uzak durulması icap ettiğinin de altını çizdi. Charles Munger yapmış olduğu açıklamasında yatırımını bu yönde değerlendirmenin hiçbir süre aklından geçmediğini de altını çizdi.

Bitcoin’i Kim Kurdu?

Yatırımcıların son gözdesi olan Bitcoin’i kimin kurduğu da oldukca fazla merak ediliyor. Aslına bakarsak Bitcoin, kripto para sistemi olarak adlandırılmaktadır. Dünya üstünde hemen hemen tam olarak destek toplayamayan blockchain para biriminin kurucusunun kim olduğu hakkında birçok spekülasyonun yer aldığını görüyoruz. Son zamanlarda birçok kişiye mal edilen fakat kimin kurduğu belli olmayan Bitcoin’in arkasındaki isim ise bir türlü netlik kazanmıyor. Bazıları SpaceX ile uzay seyahatlerinin seyrinde değişim meydana getiren, Tesla ile elektrikli otomobil üreten ve Hyperloop teknolojisi ile toplu taşıma alanında çığır açan adlardan olan Elon Musk’ın Bitcoin’in de arkasındaki isim bulunduğunu düşünüyor. 2015 senesinde SpaceX’teki işinden ayrılan Haiz Gupta’nın bulgularına gore Elon Musk, Bitcoin’in kurucusu olabilir.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir