Ünlü Yatırımcı’dan Bitcoin Yorumu

Dünyanın önde gelen isimlerinden hem de Legg Mason’un eski CIO’su Bill Miller Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulunmuş oldu. Yatırım dünyasının meşhur adları içinde yer edinen Miller, açıklamasında Bitcoin’den ümitli bulunduğunu beyan etti. BTC’de ciddi bir artış yaşanacağına olan düşüncesinin de hâlâ devam ettiğini belirtti.

Miller Bitcoin İçin Umudunu Koruyor

Bir yayına katılan Miller, Bitcoin fiyatı hakkında düşüncelerine yer verdi. Şu anki fiyatların oldukça pozitif bulunduğunu ifade eden Miller, Bitcoin’in güvenli bir liman bulunduğunu söylemiş oldu. Başarı göstermiş yatırımcı, ek olarak şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda fiyat, bir süredir 9 bin doların üstünde seyretmeye devam ediyor. Bence bu son aşama iyi bir durum. Bitcoin, daha ilkin asla bu kadar güvenli olmamıştı.”

Özgür yatırım fonu yöneticisi Miller, daha önceleri Amerikan yatırım şirketi Legg Mason’da CIO olarak çalışmıştı. Bitcoin’e ilk olarak yatırım yapmış olduğu zamanlarda, ana kripto para biriminin fiyatının 200 dolar bulunduğunu belirten Miller, şimdiki durumun kendisi için oldukça makul bulunduğunu belirtti.

Bitcoin yatırımlarının averajının, BTC başına 300 dolar bulunduğunu belirten Miller, bunların hiçbirini satmadığını da sözlerine ekledi. Miller, daha ilkin yapmış olduğu açıklamalarda Bitcoin mevzusunda küçük şüphelerin bulunduğunu söylemişti. Usta yatırımcı, Bitcoin fiyatının 3100 dolara düşmüş olduğu dönemden kısa bir süre sonrasında, CNBC’ye verdiği söylemde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin garip bir teknolojik gözlem. Şu anda seyretmek gerekiyor. Fiyat sıfıra da inebilir, oldukca ciddi boyutta artadabilir.”

Sadece görünüşe baktığımızda Miller, Bitcoin mevzusunda artık daha pozitif düşünüyor.

Kısa ve Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Bitcoin fiyatı, bir süredir yatay bir seyir göstermeye devam ediyor. Otoritelerin bir kısmı, bunun pozitif bulunduğunu ifade ederken, bir başka görüşe nazaran ise, 10 bin doları kuvvetli bir halde aşamayan BTC için, bundan sonrasında yönü aşağı doğru olacak. Bu yönde görüş bildiren analist Elixium Crypto, ‘aşağı yönde beklenmedik bir patlama’ yaşanabileceğini ifade etmişti.

Başarı göstermiş analist, geçtiğimiz günlerde PayPal’dan gelen haberle tetiklendiği iddia edilen fiyat rallisine dikkatli bir halde yaklaşmak icap ettiğini söylemişti. BTC’deki durumun pek de iyi olmadığını ifade eden analist , fiyatların her an aşağı yönlü büyük bir patlama yapabileceği uyarısını verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir