Uyarı: 100 Milyon Dolarlık Tether Daha Basıldı, 1 Haftada 250 Milyon Dolarlık Tether!

Kripto para piyasasında bakış açısından hiçbir şey kaçmayan Whale Alert adlı Twitter hesabına nazaran, Tether azca ilkin 100 milyon dolarlık daha  USDT bastı. Tether yalnız 5 gün ilkin 11 Haziran’da da 150 Milyon dolarlık USDT basmıştı. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük oranda Tether’in basılması, kripto para yatırımcılarının Bitcoin’in 10 bin dolara koşacağına ilişkin umutlarını yeşertti.

Geçtiğimiz hafta basılan USDT’ler, Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino’nun açıklamalarına nazaran kullanılmayacaktı. Ardoino’nun geçtiğimiz hafta yapmış olduğu şu açıklamanın peşinden yeni USDT basılması, geçtiğimiz hafta basılan USDT’lerin çoktan kullanıma sunulduğunu gösteriyor:

Basılan USDT’lergelecekteki piyasa taleplerini karşılamak suretiyle Tether Treasury‘de (Tether’ın gömü cüzdanı) tutulacak.

Geçtiğimiz hafta da belirtildiğimiz şeklinde, yeni USDT’ler çoğu zaman piysadaki talebin artması sebebiyle USDT  fiyatının 1 doların üstüne çıkmış olduğu durumlarda basılıyor.

Temelde, Tether’ı ne kadar oldukça şahıs alırsa, o denli fazla sayıda basılır. Bunun anlamı, kripto para piyasasında birçok anlamı olabilir. Yatırımcılar, Bitcoin’in düşüşe geçeceği beklentisiyle Tether’a da geçiyor olabilir.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir