Vectra: Üniversite Kampüslerinde Madencilik Artış Gösteriyor

Siber güvenlik devi Vectra tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa üniversite kampüslerinde son bir yıldan beridir ciddi oranda artış yaşanıyor. Tüm dünyayı tesiri altına alan kripto paraların her geçen gün daha çok görmesi ve bununla birlikte üretim alanından oldukça iyi paralar elde edilmesi tüm her insanın Bitcoin madenciliği yapmasına yöneltiyor.

Türkiye’de dahi üniversite kampüslerinde bir ekip öğrenciler tarafınca Bitcoin madenciliği yapılıyor olabilecek bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Vectra’ya bakılırsa tüm dünyada parasız elektrik verildiğinden dolayı kampüslerde öğrenciler ciddi oranda üretim yaparak kar elde etmeye ve gelir kazanmaya yönelik oldukça iyi bir fırsat olarak gördükleri ve binlerce dolarlık kazançlar sağladıklarını belirtiyor.

18 Yaşındaki Talebe:

ABD’li 18 yaşındaki bir talebe kampüste kendisinin ekipmanları ve bilgisayarı ile Bitcoin üretimi yaptığını, bu sayede oldukça iyi kar elde ettiğini açıklamış durumda. Sadece bu durumun yurt yönetimince kontroller esnasında bilgisayarını battaniyesinin altına sakladığını bu durumun yurt yönetimi tarafınca yangın çıkabilecek endişesi dolayısı ile istenmediğini deklare etti. Talebe ne kadar para kazandığını ise açıklamadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir