Venezuela kripto paralar konusunda son şansını deniyor

Venezuela’da kripto paralar mevzusunda son talih denemeleri devam ediyor. Nicolas Maduro’nun kendisine ilişik kripto parası olan Petro’nun güçlenmek yerine tam tersi düşüş yaşaması ve halk tarafınca devamlı tepki çeken konumda olmasının tesirleri sürüyor. Ülke açlık ve sefalet içinde iken kripto paraların daha çok kullanılmasını teşvik eden ve bu yönde adımlar atan Venezuela’nın devlet yönetimi, ihtimaller içinde problemler karşısında yaptırımları Petro ile aşamayacak bulunduğunu da oldukça iyi anlamış oldu.

ABD’nin yaptırımlarını aşmak için Rusya’nın önerisini dinleyerek kendisini kripto para sektörünü içinde bulmuş olan Venezuela’nın bu adımından dolayı daha sonraki aşamalarda daha çok pişman olacak olduğuna yönelik olarak tahminler artarak sürüyor.

Venezuela’da kriz artacak, Petro azalacak

Venezuela’nın kripto para kullanım düşsel neredeyse tamamen gereksiz olmasına karşın, ülke genelinde bir tek devlete yakın kişilerin birkaç dolarlık kripto para sahibi oldukları ve basit halkın Petro’ya asla güvenmediği bilinirken, Maduro ise Petro’yu tüm dünyaya en iyi kripto para olarak göstermeye çalışıyor. ABD ise kripto para Petro hakkında lüzumlu yasaklamalar ve önlemleri almış olmasının arkasında durarak en ağır yaptırımları uygulamaya devam edecek bulunduğunu ve Venezuela’nın bunu engellemesine izin vermeyecek olduklarını belirtiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir